رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: ۵ تعاونی در بروجرد همزمان با دهه فجر افتتاح می‌شود.

عبدالعلی گیوه‌کی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: همزمان با دهه فجر پنج تعاونی در بروجرد با سرمایه‌گذاری پنج میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان و با اشتغالزایی ۴۷ نفر افتتاح می‌شوند.

وی افزود: تعاونی بهمن خشکبار زاگرس بروجرد با تولید انواع خشکبار آجیلی، چیپس میوه، نمک خوراکی تصفیه شده، بسته‌بندی قند با اشتغالزایی هشت نفر، با سرمایه‌گذاری چهار میلیارد تومان و با تولید ۹۰۰ تن محصول در سال افتتاح می‌شود، همچنین تعاونی نیک‌نام چهاربره با اشتغالزایی ۱۵ نفر، سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیون تومان و با تولید پنج هزار دست لباس به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد تصریح کرد: تعاونی پوشاک لمس‌هنر با اشتغالزایی ۱۰ نفر، سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیون تومان و با تولید سه هزار دست لباس زنانه، از دیگر تعاونی‌هایی است که افتتاح می‌شود.

گیوه‌کی بیان کرد: تعاونی‌های فرش دستبافت ترنج و نقش‌نگار هر کدام هفت نفر اشتغالزایی دارند که برای هر تعاونی ۴۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی بیان کرد: در شهرستان بروجرد حدود ۷۷۰ تعاونی وجود دارد که میزان اشتغالزایی این تعداد تعاونی حدود سه هزار و ۵۰۰ نفر است.

انتهای‌پیام/