فرماندار بروجرد با بیان اینکه باید از هر فرصتی برای ترویج فرهنگ‌مطالعه استفاده کنیم، گفت: افزایش فرهنگ‌مطالعه منجر به رشدفرهنگی و اجتماعی می‌شود.

به گزارش سفیرافلاک، مسلم مرادی عصر امروز در جلسه انجمن کتابخانه‌های بروجرد که در کتابخانه شهید باهنر برگزار شد، اظهارداشت: رویکرد ما این است که از هر فرصتی برای ترویج فرهنگ‌مطالعه استفاده کنیم، اهمیت کتاب در دنیا شناخته شده است و باید خروجی اینگونه جلسات برای جوانان و نوجوانان قابل لمس باشد.

وی با بیان اینکه فرهنگ زیربنای توسعه است، افزود: از نظر زیرساختی و موجودی کتاب، مشکلی وجود ندارد ولی مشکل اصلی این است که چه اقدامات و برنامه‌ریزی صورت گیرد که نسل‌جوان تشویق شوند تا مطالعه بیشتری انجام دهند.

فرماندار بروجرد تصریح کرد: تربیت نسل‌جوان به عنوان یک امانت‌الهی، رسالتی است که باید تلاش کنیم تا به‌بهترین شکل آنها را تربیت کنیم چرا که ذهن کودکان و نوجوانان سفید است و باید کتاب‌هایی معرفی کنیم تا کودکان رغبت زیادی به مطالعه داشته باشند.

مرادی بیان کرد: امروز درگیر جنگ‌ترکیبی با دشمن هستیم و دشمن در این جنگ تلاش دارد تا قلب‌ها و ذهن‌ها را درگیر کند لذا با توجه به مولفه مهم جهادتبیین، می‌طلبد که کتاب‌های مورد نیاز جامعه را به نسل‌جوان معرفی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: افزایش فرهنگ‌مطالعه منجر به رشد فرهنگی و اجتماعی می‌شود که لازم است در مناسبت‌های مختلف کتاب‌های همان مناسبت‌ها معرفی گردد تا علاقمندان بتوانند با مطالعه این کتاب‌ها بر دانش خود بی‌افزایند.

انتهای پیام/