پیشکسوت تیم فوتبال استقلال با اشاره به تغییرات زیادی سرمربی در ترکیب این تیم، گفت: ساپینتو برای بازی ندادن به برخی بازیکنان لجبازی می‌کند که همین امر به تیم لطمه زده است.

به گزارش سفیرافلاک، سعید مراغه چیان در خصوص وضعیت استقلال و شکست دو بر یک این تیم برابر سپاهان اصفهان اظهارداشت: استقلال باخت و فعلاً از کورس قهرمانی کمی عقب ماند. باخت به سپاهان پرمهره در اصفهان آن‌هم بدون ۷-۸ بازیکن خود برای ما فاجعه بود. اما آیا استقلال را سپاهان شکست داد یا اینکه بنزین و کبریت را کنار هم گذاشتند تا با یک جرقه کار تمام شود.

وی افزود: در دونیمه متفاوت تیم ما درمجموع لایق باخت نبود اما سؤالاتی که جواب هرکدام می‌تواند ما را به دلایل نتیجه نهایی برساند وجود دارد.

کارشناس فوتبال ادامه داد: یک سؤال مهم علت افت تیم بعد از جام جهانی است. چرا اینقدر کیفیت تیم تنزل پیداکرده است. از بازی در تبریز تا دیدار برابر سپاهان در طی سه بازی تیممان پیشرفت کرده یا خیر. به تیم ایراداتی وارد است و نمی‌توان گفت استقلال خیلی خوب است اما باید از سرمربی تیم هم حمایت شود. درست است که نتوانستیم نتیجه خوب بگیریم اما نباید بی‌دلیل همه‌چیز را نقد کنیم.

مدافع سابق استقلال ادامه داد: البته ساپینتو هنوز نتوانسته به یک ترکیب ایده آل دست پیدا کند که این‌یکی از مشکلات اصلی سرمربی استقلال است. یامگا این روزها یکی از بهترین بازیکنان است. حردانی به اردوی تیم ملی دعوت‌شده بود اما مدتی آن‌قدر بازی نکرد تا هم از تیم ملی خط خورد و هم ازلحاظ روحی و روانی در شرایط نامطلوبی قرار گرفت و این به استقلال ضربه زد.

کاپیتان سابق استقلال با انتقاد از اینکه کاپیتانی در استقلال حرمت دارد و باید به یک بازیکن بزرگ داده شود افزود: یکی از مسائل اصلی بازوبند کاپیتانی است که مسئولیت سنگینی را به بازیکن می‌دهد. این حرمت ۷۶ ساله شده و دست هرکسی نباید باشد. از مدیریت استقلال هم انتظار می‌رود که این بازوبند به بازیکنانی داده نشود که نه انتظاری از آن‌هاست، نه امیدی و نه سابقه خوبی دارند تا بازی به ملوان زمان زیادی باقی نمانده اما بیرون کردن عنصر یا عناصر مخرب و بازیابی روحی و روانی تیم مهم‌ترین وظیفه مدیریت و کادر فنی است. اگر می‌خواهیم استقلال دوباره به شرایط ایده آل بازگردد.

مراغه چیان در خصوص انتقاداتی که از ساپینتو به دلیل تغییر زیاد در ترکیب استقلال گرفته می‌شود گفت: متأسفانه این تغییرات باعث ضربه استقلال شده و این نشان می‌دهد که هنوز ساپینتو تیمش را به‌خوبی نشناخته و در زمان استراماچونی هم تیم در هفته‌های اول نتایج خوبی نگرفت اما هفته‌به‌هفته بهتر شده و دیدیم که هیچ تیمی مقابل استقلال نمی‌توانست برنده باشد اما حالا شرایط فرق کرده و به استقلال همانند گذشته باصلابت بازی نمی‌کند. لج بازی‌های ساپینتو تمام‌شدنی نیست. او از چند بازیکن خوب استفاده نمی‌کند و این باعث شده تا هواداران هم نسبت به رفتارهای او واکنش نشان دهند. بنابراین لازم است او به بازیکنانش بازی بدهد و اگر بد بودند آن‌ها را کنار بگذارد نه اینکه به خاطر لج بازی به تیم ضربه بزند.

کارشناس فوتبال در پایان و در خصوص اینکه گفته می‌شود از هفته هفدهم تماشاگران می‌توانند در ورزشگاه‌ها حاضرشده و تیم‌های موردعلاقه‌شان را تشویق کنند گفت: حضور تماشاگران می‌تواند به بازی‌ها گرمای خوبی ببخشد. بدون تماشاگر، فوتبال بازی نکنیم بهتر است. البته آن‌ها باید از تیمشان حمایت کنند. به تیم آرامش منتقل کنند. بازیکنان را موردحمایت قرار دهند و سعی کنند از حاشیه‌ها دور باشند تا استقلال بتواند به‌روزهای خوبش بازگردد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر