شهید والامقام «محمدحسین صوفی‌زاده» در فرازی از وصیتنامه خود نوشته است: عزيزان بدانيد كه كسب علم يعنی كسب معرفت و در حال‌ حاضر كه مملكت ما در خطر هجوم بيگانگان است، هيچ معرفتی بالاتر از دفاع از حريم اسلام نيست.

به گزارش سفیرافلاک، یکم فروردین ۱۳۳۴، در شهرستان خرم‌آباد به دنیا آمد. پدرش علی و مادرش شوکت نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. نوزدهم بهمن ۱۳۵۹، در میمک توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت گلوله به گلو شهید شد. مزارش در آرامگاه خضر شهرستان زادگاهش واقع است.

این شهید والامقام در وصیتنامه خود نوشته است:

اینک که به لطف‌الهی، هدایت رهبر و جنبش خروشان ملت، دیو استبداد از بین رفته و می‌رود که پس از چندین قرن حکومت الله برقرار گردد و بنا به وعده الهی زمینه برای حکومت مستضعفین فراهم شود. استکبار جهانی با تمام قوا در جهت مقابله با ما بر آمده و تصمیم گرفته که نور حق را خاموش کند و دشمنان خدا و دین به کشور عزیز ما حمله نموده‌اند و قسمت‌هایی از خاک عزیزمان را به تصرف خود درآورده‌اند. لذا بر خود واجب می‌دانم که به فرمان رهبرم لبیک گویم و هرچه سریعتر خود را به مناطق جنگی برسانم.

اینک که این نامه را می‌نویسم به همراه تعدادی از دوستانم از جمله محسن کاوه، عبدالله نیری، دوره آموزش نظامی را می‌گذرانیم و در چند روز آینده به منطقه اعزام می‌شویم، از آن جایی که از مال دنیا چیزی ندارم که بخواهم در وصیت‌نامه‌ام در مورد آن چیزی بنویسم لذا فقط چند جمله را به خانواده خود و دوستانم سفارش می‌کنم:
۱- تحت هیچ شرایطی از رهبر جدا نشوید و پیرو دستورات او باشید چرا که موجب رضای خدا و پیاده شده حکومت عدل الهی خواهد شد.

۲- واجبات اسلام را به جا بیاورید و از گناهان هر چند کوچک هم باشند بپرهیزید چراکه منشا گناهان بزرگ، گناهان کوچک می باشند و از بچه‌های کوچک نیز بخواهید که نماز بخوانند چرا که نماز سدی است در برابر وسوسه‌های شیطان.

۳-پدر و مادر عزیزم با وجود اینکه می‌دانم شما راضی هستید در راه خدا مبارزه کنم و این را نیز می‌دانم که شما همانند بسیاری از پدران و مادران دوست دارید من به دانشگاه بروم، اما عزیزان بدانید که کسب علم یعنی کسب معرفت و درحال‌حاضر که مملکت ما در خطر هجوم بیگانگان است هیچ معرفتی بالاتر از دفاع از حریم اسلام نیست. عزیزانم اگر در راه خدا شهید شدم از شما می‌خواهم صبور باشید و شکرگذار درگاه الهی چراکه شهادت عین سعادت است. مگر نه اینکه آرزوی هر پدر و مادری سعادت فرزند خود می‌باشد.

۴- برادران و خواهرانم تحت هیچ شرایطی حمایت از نظام اسلامی و رهبری را فراموش نکنید و یقین بدانید که شرایط به وجود آمده جهت تحقق وعده الهی استثنایی است و خود را آماده کنید و از خدا بخواهید که سعادت سربازی در رکاب حضرت ولی‌عصر را نصیبتان کند، ادای فرایض نماز، روزه، امر به معروف و نهی از منکر، احترام به والدین را فراموش نکنید و در هر مقطعی که نظام مقدس جمهوری اسلامی نیاز به وجود شما در صحنه داشت از حضور در صحنه خودداری نکنید چرا که در روز رستاخیز در پیشگاه رسول خدا(ص) و علی(ع) روسفید و سربلند باشید.

در پایان از همه دوستان، اقوام و خوانندگان این چند سطر را به تقوی‌الهی دعوت می‌کنم و امیدوارم در هر حال خدا را حاضر و ناظر بر اعمال خود بدانید و عمر کوتاه خود را در جهت مناسبی جهت تامین توشه آخرت خود گردانید.

انتهای پیام/