معاون منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: همزمان با دهه فجر، 12 پروژه آبخیزداری و آبخوانداری در لرستان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.

مجید سپهوند در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: همزمان با دهه‌فجر ۱۲ پروژه آبخیزداری و آبخوانداری در لرستان با اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیارد تومان، افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.

وی افزود: این پروژه‌ها در شهرستان‌های الیگودرز، دورود، خرم‌آباد، نورآباد، پلدختر و کوهدشت کلنگ‌زنی و افتتاح می‌شود، البته دو پروژه هم چندی پیش در شهرستان بروجرد در روستاهای دهگاه و دهنو مقدسی با اعتبار پنج میلیارد تومان افتتاح شد.

معاون منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان تصریح کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۲۲ پروژه آبخیزداری و آبخوانداری در استان افتتاح و کلنگ‌زنی شده است که این پروژه‌ها در شهرهای مختلف بوده است.

سپهوند با اشاره به اینکه ۳۵ درصد اعتبارات سفر ریاست جمهوری در استان هزینه شده است، گفت: در سفر ریاست جمهوری ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه‌های آبخیزداری در نظر گرفته شد که تاکنون ۳۵ میلیارد آن هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین امسال اعتبارات ملی و استانی حوزه آبخیزداری در استان ۱۱۴ میلیارد تومان بود که ۲۲ پروژه با این میزان اعتبار آغاز شد.

انتهای پیام/