مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم تا گفتمان کتاب و کتابخوانی افزایش یابد، گفت: 2 هزار جلد کتاب بین کتابخانه‌های بروجرد توزیع می‌شود.

به گزارش سفیرافلاک، سید سجاد راستخانه عصر امروز در جلسه انجمن کتابخانه‌های بروجرد که در کتابخانه شهید باهنر برگزار شد، اظهارداشت: بروجرد همواره در راه تاریخ علم و ادب و فرهنگ، مکانی برای تجلی اسلام ناب بوده و اساتید بزرگی همچون آیت‌الله بروجردی(ره)، شهیدی و آیتی، افتخاری بزرگ هستند.

وی با بیان اینکه شهرستان بروجرد دو هزار و ۵۰۰ شهید را تقدیم نموده است، افزود: در چهار دهه گذشته در حوزه سخت افزاری در کتابخانه‌های بروجرد اقدامات خوبی صورت گرفته است‌ و تلاش می‌شود تا با برنامه‌ریزی بتوان اقدامات موثرتری را برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی انجام داد.

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی لرستان با اشاره به اقدام پارلمان اروپا عنوان کرد: سپاه پاک‌ترین نهاد و ضدترویست است که این اقدام پارلمان اروپا نشات گرفته از عصبانیت دشمن از پیشرفت‌های کشور است چراکه ایران طی این سالها در عرصه‌های علمی، هسته‌ای، پهبادی، سدسازی و موشکی بسیار موفق عمل کرده است.

راستخانه با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم تا گفتمان کتاب و کتابخوانی افزایش یابد، عنوان کرد: امروز نیاز بیشتری به فضاهای فرهنگی داریم و با پیگیری‌های صورت گرفته، دو هزار جلد کتاب در اختیار کتابخانه‌های عمومی شهرستان بروجرد قرار می‌گیرد.

وی خاطر نشان کرد: با هدف افزایش فرهنگ مطالعه، دو هزار جلد کتاب بین کتابخانه‌های بروجرد توزیع می‌شود.

در ادامه داود پهلوان مدیر کتابخانه‌های عمومی بروجرد گفت: در بروجرد ۱۷ کتابخانه نهادی، مشارکتی و آستان قدس با ۱۰ هزار و ۷۲۵ عضو فعال وجود دارد.

وی افزود: در راستای ترویج فرهنگ مطالعه، چهار ایستگاه مطالعه فعال در ترمینال، بیمارستان کوثر، درمانگاه آیت‌اله بروجردی(ره) و بانک سپه وجود ایجاد شده که در فصل بهار و تابستان نیز سه ایستگاه دیگر در باغ فدک، پارک شهید بهشتی و پارک مادر راه‌اندازی می‌شود.

انتهای پیام/