رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندان‌های لرستان گفت: بیستمین جشنواره تئاتر زندانیان لرستان با حضور ۸ گروه در بروجرد آغاز شد.

مجتبی روشن‌بین در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار‌داشت: بیستمین جشنواره تئاتر زندانیان امروز در بروجرد آغاز شد که این جشنواره از امروز تا پنجم بهمن برگزار می‌شود و هفته آینده مراسم اختتامیه اجرا خواهد شد.

وی افزود: در این جشنواره هشت گروه از زندانیان در قالب هنر تئاتر به رقابت می‌پردازند که یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این‌گونه جشنواره‌ها، تغییر نگرش در زندانیان است.

رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندان‌های لرستان تصریح کرد: ارائه آموزش‌های قرآنی، هنری، دینی و سایر برنامه‌ها در زندان‌ها در دستور کار قرار دارد که لرستان سال گذشته در اجرای این برنامه‌ها موفق به کسب رتبه دوم در کشور شد.

روشن‌بین عنوان کرد: از یک‌سو اجرای این برنامه‌ها، کارکرد سرگرمی برای زندانیان دارد و از سوی دیگر سبب تغییر نگرش در فرد زندانی می‌شود و می‌تواند پیام‌های مختلفی را با زبان هنر انتقال دهد.

وی با تأکید بر این‌که اجرای برنامه‌های فرهنگی در زندان سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی و عدم بازگشت فرد زندانی پس از آزادی به زندان خواهد شد، گفت: با توسعه هنر در زندان‌ها می‌توان اثرات مطلوبی را شاهد بود و این امر سبب حفظ کرامت شخصیت فرد زندانی نیز می‌شود.

انتهای پیام/