نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری «رجب» را ماه ریزش رحمت الهی دانست و گفت: ماه رجب و شعبان مقدمه‌ای برای درک شب قدر است.

آیت الله هاشم نیازی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک در رابطه با شأن و فضیلت‌های ماه رجب اظهارداشت: رجب الأصب یعنی بالاترین ریزش رحمت الهی بر مردم و خداوند در این ماه رحمتش آنقدر فراگیر می‌شود که جایی برای عذاب نیست ولی این بدین معنا نیست که دست روی دست بگذاریم بنابراین باید برای اعمال ماه رجب به مفاتیح مراجعه و از این فرصت‌ها استفاده کنیم.

وی افزود: ماه رجب و شعبان مقدمه‌ای برای درک شب قدر است که همه مقدرات خیر و سعادت کل سال برای ما نوشته می‌شود.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: اما اولین مسئله این است که ما به یاد فرج امام زمان (عج) باشیم که در روایت آمده است هرچه برای فرج زیاد دعا کنید فرج و گشایش کار خودتان می‌شود.

وی بیان کرد: ان‌شاءالله امام زمان (عج) عنایت کند تا این مشکلات کشور، گرفتاری‌هایی که جوانان، دختران و پسران و همچنین خانواده‌ها از نظر تنگی معیشت دارند، برطرف شود.

آیت الله نیازی گفت: همانطور که در آیه شریفه آمده است اگر دعا نکنید خداوند آن عنایت و اعتنایش را از شما برمی‌دارد پس اگر می‌خواهید آن اعتنا و عنایت ربانی و الهی شامل حالتان شود دعا را به ویژه در این ماه که سراسرش اعمال، دعا و استغفار است را فراموش نکنید.

وی تصریح کرد: اگر به جایی برسیم که خداوند آن لذت مناجات، دعا و ذکرش را در قلب ما قرار دهد آنوقت دیگر خداوند ما را دوست دارد و اگر خداوند ما را دوست بدارد آنگاه دیگر همه چیز داریم، چون همه نعمت‌ها و گرفتاری‌ها می‌گذرند و آنچه باقی می‌ماند خداوند است.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بالاترین درد بشر تنهایی است و تنها با انس با خدا حل می‌شود خاطرنشان کرد: امیدواریم خداوند معنویت و فضای معنای و به ویژه فضای معنوی ماه رجب را نصیب ما بکند و ان‌شاءالله امام زمان (عج) دعا کند و مشمول کشور، نظام، رهبری و همچنین جوانان و دختران ما بشود تا از این مشکلات سربلند عبور کنیم.

انتهای پیام/