بیش از ۶ هزار کارمند توئیتر از زمانی که ایلان ماسک این شرکت را خرید، کار خود را رها کرده یا اخراج شده‌اند.

به گزارش سفیرافلاک، بر اساس اسناد منتشرشده، تعداد کارمندان تمام‌وقت توئیتر از تقریباً ۷۵۰۰ نفری قبل از خرید این شرکت توسط ماسک به حدود ۱۳۰۰ کارمند فعال رسیده است.

کمتر از ۵۵۰ نفر از کسانی که هنوز مشغول به کار هستند، مهندسان تمام‌وقت هستند. تعداد نیرو‌های بخش اعتماد و ایمنی که مسئول توصیه‌های مربوط به سیاست کسب وکار، طراحی و تغییرات محصول است، کاهش‌یافته و به کمتر از ۲۰ شاغل تمام وقت رسیده است.

بنابر این گزارش، حدود ۱۴۰۰ کارمند هنوز حقوق می‌گیرند، اما دیگر انتظار نمی‌رود که مسئولیت‌های خود را در این شرکت انجام دهند. بسیاری از آن‌ها زمانی استعفا دادند که ماسک از آن‌ها خواست که به دیدگاه‌های جدید وی درباره توئیتر متعهد شوند. دیدگاه‌هایی که شامل ساعات کاری طولانی‌تر و پایان برنامه دورکاری می‌شد.

ماسک در اواخر ماه اکتبر این شرکت فناوری را به دست گرفت و تقریباً بلافاصله شروع به اخراج کارکنان آن کرد و اعلام کرد که این کار برای جلوگیری از ضرر‌های مالی در این رسانه اجتماعی ضروری است.

با این حال، برنامه اولیه وی این بود که فقط ۵۰ درصد از کارکنان را اخراج کند.

یکی از مهندسان سابق توئیتر گفت از دست دادن کارکنان احتمالاً حفظ خدمات قابل اعتماد در حین ساخت ویژگی‌های جدید را برای این شرکت دشوارتر می‌کند.

وی عنوان کرد: عناصر ساخت نرم افزار این شرکت بسیار بزرگ و متنوع است و برای مهندسان باقی‌مانده سخت خواهد بود که بخش‌های مختلف توئیتر را همچنان فعال نگه دارند، چراکه این کار به دانش پلتفرم‌ها و زبان‌های برنامه‌نویسی مختلف نیاز دارد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان