آخرین وضعیت برگزاری رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی جام باشگاه‌های جهان به میزبانی ایران و دلایل تعویق این مسابقات از سوی رئیس سازمان لیگ کشتی تشریح شد.

به گزارش سفیرافلاک، جام باشگاه‌های کشتی فرنگی جهان به میزبانی تیم سپاهان قهرمان لیگ برتر با شرکت ۶ تیم داخلی و خارجی در اصفهان برگزار می‌شود که زمان برگزاری آن به تعویق افتاد. جام باشگاه‌های کشتی آزاد جهان نیز روز ۲۸ بهمن‌ماه در تهران برگزار خواهد شد و قرار است یک تیم داخلی (بانک شهر) و ۵ تیم خارجی در آن شرکت کنند.

در همین راستا حمید یاری رئیس سازمان لیگ فدراسیون کشتی در خصوص تعویق رقابت‌های کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان، گفت: دلیل این موضوع، هم‌زمانی جام باشگاه‌های جهان با پیکارهای رنکینگ دار قاهره مصر بود که اتحادیه جهانی کشتی برای تغییر این زمان تأکید داشت. با توجه به اینکه ۲ رویداد نباید با همدیگر تداخل زمانی داشته باشند و برگزاری و شرایط هماهنگی آن نیز از سوی روابط بین‌الملل فدراسیون کشتی پیگیری خواهد شد. بخشنامه این رویداد تا چند روز آینده منتشر خواهد شد.

یاری در خصوص جام باشگاه‌های کشتی آزاد جهان نیز گفت: با توجه به انصراف تیم پتروبلیش تاکستان و انبوه‌سازان هوتن، برای این مسابقات جوایزی بین ۲ تا سه میلیارد تومان پیش‌بینی خواهد شد. با توجه به اینکه بحث مبالغ مالی همیشه برای کشتی‌گیران از اهمیت بالایی برخوردار بوده احتمال دارد نیمی از قرارداد تیم‌ها در لیگ برتر برای کشتی‌گیران نیز لحاظ شود. همچنین با توجه به اینکه در لیگ برتر هر تیم با ۲۰ کشتی‌گیر شرکت داشت، قرار است در جام باشگاه‌های جهان ۲۵ تا ۳۰ کشتی‌گیر داخلی در تیم بانک شهر حضورداشته باشند.

با اعلام رئیس سازمان لیگ برای بالا بردن کیفیت مسابقات قرار است یک تیم از کشور روسیه در رقابت‌های کشتی آزاد حضورداشته باشد و ۴ تیم دیگر نیز احتمالاً از کشورهای گرجستان، ترکیه، ارمنستان، جمهوری آذربایجان و قزاقستان خواهد بود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر