امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به اینکه کوهدشت نیازمند سرمایه‌گذاری است، گفت: خودکفایی در علوم و فنون ضرورت دارد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در نخستین جشنواره جهادگران علم و فناوری بسیج کوهدشت، اظهارداشت: سپاه در عرصه‌های مختلف درخشش بسیار مطلوبی داشته است، این نیروی توانمند رقیب قدرت‌های جهانی است و کشور را به پیشرفت‌های علمی و معنوی سوق داده است.

وی افزود: جوانان نخبه کوهدشت بایستی حمایت‌شده و در وام‌های تبصره‌ای زمینه تسهیلات را برای شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم کرد.

امام‌جمعه کوهدشت عنوان کرد: یکی از وظایف مهم و اولویت‌دار ما هم دانش و بینش است و راه رفع بیکاری و تقویت حوزه اقتصاد حمایت همه‌جانبه از شرکت‌های دانش‌بنیان و علمی است.

وی با اشاره به‌ضرورت تأمین خودکفایی در علوم و فنون، تصریح کرد: خرمشهرهای فرهنگی و اقتصادی را در پیش داریم، اگر برنامه نداشته باشیم دشمن برای ما برنامه‌ریزی می‌کند، برگزاری چنین همایش‌هایی در حمایت از قشر جوانان نخبه بسیار ارزشمند است.

طهماسبی ضمن تقدیر از تلاش‌های سپاه در حوزه محرومیت‌زدایی، گفت: کوهدشت نیازمند سرمایه‌گذاری و تقویت نیروهای جوان و انقلابی است که در برنامه‌های مختلف فرهنگی، جهادی و اجتماعی همواره فعالیت خوبی از خود به نمایش گذاشته‌ است.

سرهنگ کرم کونانی فرمانده سپاه کوهدشت نیز در این مراسم با اشاره به اینکه بسیج همواره در خدمت به مردم آماده است، اظهار داشت: کلاس‌های آموزشی و لازم برای کشف و شناسایی استعدادهای جوانان نخبه توسط معاونت علمی و پژوهشی سپاه کوهدشت در سطح شهرستان برگزارشده است.

وی ضمن تقدیر از همکاری دانشگاه‌ها و مراکز فنی و حرفه‌ای، افزود: از طرح‌ها و ایده‌های نوین جوانان بسیجی پنج طرح به ثبت رسیده است و ۱۵ طرح دیگر نیز در مرحله نهایی ثبت قرار دارند.

انتهای پیام/