مدیرکل بیمه سلامت لرستان با اشاره به روند خوب طرح حمایتی صندوق بیماران خاص و صعب‌العلاج در استان، گفت: با ثبت ۲۸۶ پرونده بیماران خاص و صعب‌العلاج بیش از ۱۴ میلیارد و ۶۸۵ میلیون‌ریال پرداخت شده که در حال حاضر رتبه دوم را داریم.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی بیمه سلامت لرستان، محسن اسدبیگی در مراسم تودیع و معارفه رئیس بیمه سلامت شهرستان چگنی با اشاره به اقدام پارلمان اروپا و حمایت از سپاه پاسداران، اظهارداشت: سپاه پاسداران یک‌نهاد ارزشمند و از ارکان انقلاب اسلامی است که مورد تحریم پارلمان اروپا قرارگرفته که این اقدام ارزش و جایگاه سپاه پاسداران را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه خیلی از خدمات نظام جمهوری اسلامی به‌خوبی تبیین نمی‌شود و باید در این زمینه اطلاع‌رسانی گردد، افزود: یکی از مهم‌ترین نیازهای بشر سلامت است که خوشبختانه نظام جمهوری اسلامی در بحث نظام سلامت اقدامات خوبی را انجام داده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان لرستان با اشاره به اینکه از جمعیت یک‌میلیون و ۸۰۰ هزارنفری در سطح استان بیش از یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند، بیان کرد: هدف اصلی سازمان بیمه سلامت خدمات‌رسانی به اقشار کم‌درآمد است و در این راستا سه دهک کم‌درآمد پایین جامعه به‌صورت رایگان تحت پوشش قرار می‌گیرند.

اسدبیگی با اشاره به اینکه بیش از ۹۵ درصد جمعیت شهرستان چگنی تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارد، عنوان کرد: در شهرستان چگنی ۴۳ هزار و ۲۸۳ نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که از این تعداد ۴۱ هزار و ۷۶۲ نفر بیمه‌شده روستایی، ۹۹۱ نفر کارکنان دولت، ۵۰۹ نفر صعب‌العلاج، ۱۳ نفر سایر اقشار و هشت نفر نظام ارجاع تحت پوشش قرار دارند.

وی با اشاره به جمعیت بیماران خاص در شهرستان چگنی گفت: ۳۹ نفر بیمار خاص در شهرستان چگنی وجود دارد که ۱۹ نفر از آن‌ها بیماری ‌ام اس، هفت نفر بیماری دیالیزی، شش نفر پیوند کلیه، چهار نفر بیماری هموفیلی و سه نفر بیماری تالاسمی دارند که صد درصد هزینه آن‌ها توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به طرح حمایت از بیماران خاص و صعب‌العلاج در استان تصریح کرد: در بحث ثبت درخواست بیماران خاص و صعب‌العلاج از تعداد ۴۱ هزار نفر در کشور بیش از ۱۱ هزار نفر مربوط به استان لرستان بوده که ۲۷ درصد را به خود اختصاص داده است؛ لرستان در بحث پرداخت هزینه به بیماران صعب‌العلاج و خاص در کشور رتبه دوم را کسب کرده که بیش از ۱۴ میلیارد و ۶۸۵ میلیون ریال پرداخت‌شده و گامی بلند برای جذب اعتبار در این زمینه صورت گرفته است.

انتهای پیام/