تیم ملی فوتسال ایران ممکن است در فیفادی اسفند راهی تورنمنت تایلند شود و یک ماه پس از آن از تیم ملی ازبکستان پذیرایی کند؛ البته اگر فدراسیون فوتبال در عملی کردن شرط ازبک‌ها به نتیجه برسد.

به گزارش سفیرافلاک، تیم ملی فوتسال ایران دو فرصت بسیار خوب برای آماده‌سازی خود پیش از حضور در مرحله مقدماتی و نهایی فوتسال قهرمانی آسیا در پیش دارد.

فیفادی اسفندماه که به تیم‌های ملی اجازه می‌دهد تمام بازیکنان خود را در اختیار داشته باشند، از ۸ تا ۱۷ اسفند در پیش است و وحید شمسایی سرمربی تیم ملی در نظر دارد بیشترین استفاده را از این دوره ببرد.

پیش‌ازاین هماهنگی‌هایی با اندونزی برای سفر به ایران صورت گرفته بود اما اخیراً تیم ملی در این تاریخ به تورنمنتی در تایلند دعوت‌شده است. هنوز تیم‌های حاضر در این تورنمنت مشخص نشده‌اند اما به نظر می‌رسد حضور در رقابت‌های دوستانه برای کادر فنی ارزش به‌مراتب بیشتری نسبت به برگزاری تمرین صِرف در تهران داشته باشد.

دومین فیفادی از ۲۱ تا ۳۰ فروردین ۱۴۰۲ و تقریباً یک ماه پس از اردوی اسفند خواهد بود. کمیته فوتسال و فدراسیون فوتبال از چند ماه پیش مذاکراتی را با طرف ازبکستانی انجام دادند و مقرر شد تیم ملی فوتسال ازبکستان برای انجام دو بازی یا بیشتر به ایران سفر کند.

پیگیری‌ها نشان می‌دهد فدراسیون فوتبال ازبکستان برای پرواز به ایران شرایط خاص و سختگیرانه ای را در نظر گرفته و محدودیت‌هایی را درزمینهٔ روادید پیش کشیده است.

کمیته فوتسال هم قول پیگیری و فراهم کردن سفر ازبکها به ایران را داده است اما اگر در عملی کردن تعهد در قبال تیم حریف به نتیجه نرسد، ممکن است بازی با ازبکستان لغو و یا میزبانی آن به یکی از مناطق آزاد ایران ازجمله جزیره کیش منتقل بشود.

انتهای پیام/

 

  • منبع خبر : مهر