مالک توئیتر دریافت کمک مالی از صندوق سرمایه‌گذاری دولتی عربستان را تایید کرده است.

به گزارش سفیرافلاک، ایلان ماسک، تاجر و مالک توئیتر، با اعلام این‌که مطمئن است در سال ۲۰۱۸ از صندوق سرمایه‌گذاری عربستان سعودی حمایت مالی دریافت کرده، گفت: در ۳۱ ژوئیه ۲۰۱۸ با نمایندگان این صندوق در محل کارخانه تسلا در فرمونت کالیفرنیا دیدار کردم.

ایلان ماسک در یک دادگاه فدرال در سانفرانسیسکو در پرونده‌ای که سهامداران تسلا در رابطه با توئیت‌های او در سال ۲۰۱۸ تشکیل داده بودند، شهادت داد و اعلام کرد که از عربستان سعودی برای تبدیل تسلا به یک شرکت خصوصی حمایت مالی دریافت کرده است.

اسناد قضائی نشان داده‌اند که این اعتبار حدود ۶۰ میلیارد دلار برآورد شده است.

ماسک گفت: درباره قیمت خرید صحبتی نکردیم؛ اما نمایندگان عربستان به‌صراحت اعلام کردند که هر کاری که برای تکمیل خرید لازم باشد را انجام خواهند داد.

ماسک اضافه کرد که صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان بی‌شک می‌خواست شرکت تسلا را خریداری کند.

ایلان ماسک پس از اظهارات خود در توئیتر در سال ۲۰۱۸ مبنی بر اینکه در نظر دارد تسلا را به یک شرکت خصوصی با قیمت ۴۲۰ دلار برای هر سهم تبدیل کند، با شکایتی از سوی سرمایه‌گذاران در سال ۲۰۱۸ مواجه شده است.

او همچنین از خود در برابر اتهامات سرمایه‌گذاران مبنی بر کلاهبرداری از آن‌ها با ارسال توئیت در مورد تسلا دفاع و ادعا کرد که تأمین مالی مطمئن را به دست آورده است!

توئیت‌های ماسک در آن زمان باعث شد که قیمت سهام تسلا افزایش یابد؛ اما بعداً که مشخص شد این اتفاق رخ خواهد داد، ارزش سهام این شرکت سقوط کرد.

دادگاه تصمیم خواهد گرفت که آیا ماسک به‌طور مصنوعی قیمت سهام تسلا را با ترویج چشم‌اندازهای خرید افزایش داده است یا خیر.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان