شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار اعلام کرد با ثبت‌نام بیش از ۵۸۵ هزار سهامدار در سامانه سجام توسط سمات در دی‌ماه، این متغیر با رشد ۱۵۵ درصدی نسبت به آذرماه مواجه شد.

به گزارش سفیرافلاک، بر اساس اطلاعات گزارش ماهانه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در خصوص دی‌ماه امسال، تعداد ۵۸۵ هزار و ۱۲۹ ثبت‌نام از سوی سرمایه‌گذاران حاضر در بازار سرمایه در سامانه «سجام» توسط سمات صورت گرفته که نسبت به ماه قبل (آذر) با رشدی ۱۵۵ درصدی «۳۵۶.۲۵۰ نفر» مواجه شده و تعداد احراز هویت شده‌ها نیز با عبور از ۴۰۰ هزار سهامدار در این ماه به ۴۲۶ هزار و ۱۴۷ مورد رسیده است.

بر اساس این آمار، در آذرماه امسال تعداد ثبت‌نام در سامانه «سجام» ۲۲۸ هزار و ۸۷۹ و تعداد احراز هویت شده‌ها نیز ۱۷۷ هزار و ۶۸ مورد بوده است.

آمار ۹ ماهه سجام

جزئیات این اطلاعات آماری نشان می‌دهد که امسال تعداد ثبت‌نام کنندگان در سامانه جامع اطلاعات مشتریان «سجام» در فروردین‌ماه ۱۵۸ هزار و ۲۷۰ نفر، اردیبهشت‌ماه ۳۵۱ هزار و ۶۱۶ نفر، خردادماه ۷۶۰ هزار و ۶۳۲ نفر، تیرماه ۲۳۰ هزار و ۹۴۰ نفر، مردادماه ۱۷۷ هزار و ۴۵۰ نفر، شهریورماه ۱۳۶ هزار و ۳۴۴ نفر، مهرماه ۷۰ هزار و ۲۴۷ نفر، آبان ماه ۱۱۶ هزار و ۶۷۹ نفر و آذرماه ۲۲۸ هزار و ۸۷۹ نفر بوده است.

ثبت‌نام ۴۲ میلیون سهامدار در سجام

گفتنی است اطلاعات سامانه جامع اطلاعات مشتریان نشان می‌دهد که از ابتدا تا پایان دی‌ماه سال ۱۴۰۱ تعداد ۴۲ میلیون و ۶۸۵ هزار و ۷۹۹ ثبت‌نام در سامانه سجام توسط سمات انجام‌شده است.

۵ استان پیشتاز

همچنین بر اساس این گزارش تعداد نفرات ثبت‌نام‌شده در سامانه «سجام» در دی‌ماه امسال به تفکیک هر استان حاکی از آن است که ۵ استان «تهران با ۹۹ هزار و ۳۶۳ مورد، خوزستان با ۴۲ هزار و ۸۰۰ مورد، اصفهان با ۳۶ هزار و ۸۶۸ مورد، خراسان رضوی با ۳۵ هزار و ۶۷۰ مورد و آذربایجان شرقی با ۳۴ هزار و ۷۱۷ مورد» در صدر بیشترین ثبت‌نام‌شده‌ها در کل ایران قرار دارند.

از سویی دیگر بر اساس آمارهای منتشرشده در دوره زمانی فوق، ۵ استان «کهکیلویه و بویراحمد با ۳ هزار و ۶۸۷، سمنان با ۴ هزار و ۵۳۷، یزد با ۵ هزار و ۴۷۱، چهارمحال و بختیاری با ۵ هزار و ۴۹۶ و خراسان شمالی با ۵ هزار و ۷۹۵ مورد» در انتهای لیست کمترین ثبت‌نام‌شده‌ها در سامانه سجام در بین سایر استان‌ها قرار دارند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : اقتصاد نیوز