تحلیلگر مسائل سیاسی نوشت: ۲ نگاه متفاوت درباره زن، زندگی و آزادی وجود دارد و می‌طلبد به‌صورت مشروح مختصات و مشخصات هر دیدگاه را در ترازوی سنجش عقل انسان‌ها قرارداد.

به گزارش سفیرافلاک، امروز اسلام ناب از دو جهت و محور غرب را به چالش کشیده است: ۱- از جهت ارائه «الگو» ۲- از حیث آداب و سبک زندگی. نگاه اسلام ناب و غرب به زن، زندگی و آزادی دو نگاه متفاوت است. غرب به‌صورت یک کالا به زن نگاه می‌کند.

تا چند سال قبل بزرگ‌ترین تجارت در جهان، تجارت مواد مخدر بود، اما اکنون تجارت به‌اصطلاح «پورنو گرافی» و خریدوفروش زنان بزرگ‌ترین صنعت به‌حساب می‌آید. این‌یک واقعیت انکارناپذیر است که زن بازیچه شیادهای سرمایه سالار قرارگرفته و در حد پیشرفت کالاهای اقتصادی و بهره‌برداری جنسی از آن‌ها استفاده می‌شود.

تاکنون کسی سؤال کرده است که زنان زیبای خوش‌اندام در ارتش‌های آمریکا و بعضی از ارتش‌های غربی چکار می‌کنند؟ مگر غیرازاین است که توان فیزیکی زنان با مردان قابل قیاس نیست و یکی از فاکتورهای نظامی‌گری توان جسمی است که زن‌ها نوعاً فاقد آن هستند؟ زمانی که فرهنگ غرب زن را از حریم خانواده بیرون کشید و به‌راحتی در اختیار مرد قرار گرفت و در خیابان و کوی‌وبرزن موجب اطفاء شهوت شد دیگر کم‌تر کسی حاضر است تشکیل خانواده بدهد.

در این زمینه زن مفلوک نازیبا به حاشیه و زن زیبارو بعد از رفتن رخ زیبا به خانه سالمندان تحویل و تا آخر عمر با افکار مشوش خاطره‌های بی‌وفایی و نامهربانی مردها به سر می‌برد و این بیچاره مفلوک بی‌اعتقاد چاره‌ای جز خودکشی ندارد.

ولی زن مسلمان ناب با مرد، یک واحد انسانی است که وجه امتیاز روحی آن‌ها را تقوی مشخص می‌کند. این زن باتقوا و مؤمن ولو این‌که یک زن سیاه‌چرده باشد مثل حضرت هاجر مورد طواف حاجیان قرار می‌گیرد. این زن الگویش فاطمه زهرا(س) است که به فرموده امام جعفر صادق(ع): «فُطِمَت مِنَ الشَّر» از شر بازگرفته شده است و خیر محض است. این زن تا آخر عمر می‌تواند خیر محض باشد. این زن تا آخر عمر موردتکریم و احترام خانواده قرار می‌گیرد. به فرموده امام(ره): «مرد از دامن زن به معراج می‌رود».

سنگ بنای امت واحد، اجتماع و خانواده زن فاطمی است. زندگی مرد و زن غربی هم چیزی جز بن‌بست، فروپاشی خانواده، مریضی‌های مقاربتی و انزوا در خانه‌ سالمندان نیست. یواش‌یواش همگی واقف می‌شوند که آغوش گرم مادر غربی و مادران غرب باخته قتل گاه کودکان نگون‌بخت شده است. مادران به‌راحتی کودکان را به قتل می‌رسانند. چرا فرزند کشی یک مد و سیره مستمرِّه زن به‌اصطلاح مدرن شده است؟ چون زن بیچاره پناهگاهی به نام شوهر واقعی ندارد و فرزند داشتن آن‌ها را از مد می‌اندازد و کسی در پارتی‌های کذایی پذیرای آن‌ها نیست و خروجی آزادی غربی نمی‌تواند چیزی جز این باشد.

وقتی آزادی به معنای رها شدن بعد حیوانی باشد، انسان را به ولنگاری بی‌حدوحصر می‌کشاند. ولی زمانی که آزادی به معنای انسان رهاشده باشد انسان از قیدوبند هوای نفس و شیطان و شیطان‌صفت‌ها رهایی می‌یابد.

با ذکر و یادآوری دائمی خدای تبارک‌وتعالی به آرامش می‌رسد: «اَلَّذینَ آمَنوا تَطمَئِنُّ قُلوبُهُم بِذِکرِ اللهِ اَلا بِذِکرِاللهِ تَطمَئِنُّ القُلُوبُ» رعد/۲۸ همان کسانی که ایمان آورده‌اند و دل‌هایشان به یاد خدا مطمئن(و آرام) است آگاه باشید تنها با یاد خدا دل‌ها آرام می‌گیرد.

آری دو نگاه متفاوت درباره زن، زندگی و آزادی وجود دارد و می‌طلبد به‌صورت مشروح و مستوفی مختصات و مشخصات هر دو دیدگاه را در ترازوی سنجش عقل انسان‌ها قرارداد تا خالی از تبلیغات‌های ژورنالیستی، افراد راه را از چاه تشخیص دهند و ما به‌روشنی می‌بینیم که نظام مقدس جمهوری اسلامی فرهنگ غرب را از این سه جهت در قالب ارائه الگو و ارائه سبک زندگی به چالش کشیده است و می‌رود زن و مرد غربی را از این فرهنگ منحط منافع طلب ضد بشر نجات دهد.

صاحبان شعار زن، زندگی و آزادی متأثر از فرهنگ غربی که خدا، معنویت وزندگی پس از مرگ را عملاً از سرلوحه زندگی خود حذف کرده‌اند، بشریت را به هلاکت و فلاکت رسانده‌اند.

طرح دهکده جهانی مک لوهان و همسان‌سازی فرهنگی جهانی که فرهنگ‌های بومی جهان را خرده‌فرهنگ تلقی و سعی در نابودی آن‌ها دارد فاجعه‌بار است و این فرهنگ زیبای اسلام ناب است که خدا و معنویتی که گم‌شده انسانی است که سر به بی‌راهه گذاشته است، به زن وزندگی برمی‌گرداند و دارد او را به ریل‌گذاری فطری می‌رساند.

در این فرهنگ زن زیبایی‌های دنیا را درک و خود را برای زندگی ابدی اخروی آماده می‌کند. این انسان علاوه بر رویکرد اخروی نصیب خود را از دنیا فراموش نمی‌کند: «وَلا تَنسَ نَصِیبَکَ مِنَ الدُّنیَا» قصص/۷۷. و بهره‌ات را از دنیا فراموش نکن و در پایان آگاهان به‌خوبی واقف‌اند که این لگدپرانی‌ها و دادوبیدادهای رسانه‌ای غربی‌ها و پادوهای با جیره و مواجب داخلی آن‌ها به خاطر به چالش کشیده شدن ارائه الگو و سبک زندگی توسط نظام جمهوری اسلامی به جهان بشریت است.

انتهای پیام/

 

  • نویسنده : محمدکرم ساعدپور، تحلیلگر مسائل سیاسی