شرکت متا در بیانیه‌ای از رفع تعلیق حساب‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا خبر داد.

به گزارش سفیرافلاک، متا روز چهارشنبه اعلام کرد که حساب‌های دونالد ترامپ را در فیسبوک و اینستاگرام بازگردانده و به تعلیق دو ساله او توسط این شرکت پایان می‌دهد.

نیک کلگ، رئیس امور بین‌الملل متا در بیانیه‌ای با اشاره به اتفاقات ۶ ژانویه ۲۰۲۱، گفت: «دو سال پیش، ما به دلایل امنیتی و در شرایطی بسیار غیرعادی اقدام به تعلیق کردیم و حالا پس از ارزیابی اینکه آیا حضور ترامپ هنوز خطر جدی برای امنیت عمومی دارد یا خیر، تصمیم به رفع تعلیق حساب‌های او گرفتیم».

در این بیانیه آمده است: «ما محیط کنونی را بر اساس پروتکل سیاست بحران خود ارزیابی کرده‌ایم که شامل بررسی برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای ۲۰۲۲ آمریکا و ارزیابی‌های کارشناسی درباره محیط امنیتی کنونی می‌شود؛ تصمیم ما این است که خطر به اندازه کافی کاهش یافته و بنابراین باید به جدول زمانی دو ساله‌ای که تعیین کرده‌ایم، پایبند باشیم، به این ترتیب، ما حساب‌های فیسبوک و اینستاگرام ترامپ را در هفته‌های آینده باز می‌گردانیم».

حساب‌های کاربری دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در سکو‌های شرکت متا پس از اتفاقات ۶ ژانویه توسط این شرکت به حالت تعلیق درآمد؛ ترامپ با انتشار پیام‌های تحریک کننده و خشونت آمیز در حساب‌های کاربری‌اش، گروهی از طرفداران خود را دعوت به حمله و یورش به ساختمان کنگره کرد تا از صدور گواهینامه جو بایدن به عنوان برنده انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ جلوگیری کرده نتایج را به نفع خود لغو کند؛ این اقدام منجر به تعلیق دوساله حساب‌های ترامپ توسط شرکت متا شد.

مارک زاکربرگ، بنیانگذار و مدیرعامل فیسبوک در آن زمان در بیانیه‌ای در صفحه فیسبوکش نوشت: «ما معتقدیم خطرات اجازه دادن به رئیس‌جمهور برای ادامه استفاده از خدمات ما در این دوره بسیار زیاد است».

انتهای پیام/

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان