معاون هواشناسی لرستان با اشاره به ورود سامانه بارشی به آسمان استان، گفت: با ورود این سامانه، بارش باران و در مناطق سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

زینب اکبری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، در رابطه آخرین وضعیت آب و هوای لرستان طی ساعات و روزهای پیش رو، اظهارداشت: امروز سامانه بارشی وارد آسمان لرستان می‌شود که ابرناکی، بارش پراکنده باران و گاهی رعد و برق را به دنبال دارد.

وی افزود: با ورود این سامانه بارشی به جو استان در مناطق کوهستانی، ارتفاعات، نواحی سردسیر به‌ویژه شهرهای شمالی و شرقی استان بارش برف و گاهی وزش باد نسبتا شدید و مه آلودگی پیش‌بینی می‌شود.

معاون هواشناسی لرستان با اشاره به اینکه اغلب نقاط استان تحت تاثیر این سامانه بارشی قرار می‌گیرند‌، عنوان کرد: این سامانه روز جمعه از جو منطقه خارج می‌شود.

وی بیان کرد: برای روزهای مذکور مه آلودگی و کاهش دید، لغزندگی و اختلال در تردد، احتمال کولاک در محورهای مواصلاتی، کوهستانی و گردنه‌ها و همچنین کاهش دمای هوا پیش‌بینی می‌شود.

اکبری گفت: به رانندگان توصیه می‌شود از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند و در صورت سفر نکات ایمنی را رعایت و نسبت به مجهز کردن خودروها به تجهیزات زمستانه اقدام کنند.

وی تصریح کرد: عدم فعالیت کوهنوردی، آماده‌باش راهداری‌ها، مدیریت مصرف حامل‌های انرژی و سایر اقدامات پیشگیرانه لازم توصیه می‌شود.

انتهای پیام/