معاون ورزش و جوانان لرستان با بیان اینکه 17 هزار فقره تسهیلات ازدواج در لرستان پرداخت شده است، گفت: بیش از ۸ هزار زوج در صف تسهیلات ازدواج هستند.

شهاب مولایی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: به استناد گزارش بانک مرکزی از مجموع ۲۶ هزار و ۱۹۴ نفر متقاضی دریافت تسهیلات ازدواج در استان لرستان، تعداد ۱۷ هزار و ۸۹۱ نفر موفق به دریافت تسهیلات ازدواج شدند.

وی افزود: همچنین هشت هزار و۳۰۳ نفر نیز از زوج‌های متقاضی وام ازدواج در صف انتظار هستند که در مجموع، ۶۸ درصد از متقاضیان موفق به دریافت تسهیلات ازدواج شده‌اند و لرستان از نظر اعطای وام ازدواج در جایگاه بیست و هفتم کشوری قرار دارد.

معاون جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان لرستان تصریح کرد: طی ۹ ماهه اول امسال دو هزار و ۴۷۶ هزار و ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات ازدواج پرداخت شده و لرستان در این بخش رتبه ۱۵ کشوری را دارد.

مولایی بیان کرد: طی این مدت استان‌های تهران، خراسان رضوی و خوزستان بیشترین میزان تسهیلات را پرداخت کرده‌اند.

وی بیان کرد: بانک ملی استان به عنوان یکی از بانک‌های عامل در ۹ ماهه امسال ۲۷ درصد از کل تسهیلات اعطایی حوزه ازدواج را به خود اختصاص داده و درصد قابل توجهی از بانک‌های عامل در عمل به تکالیف قانونی خود در پرداخت تسهیلات به زوجین جوان به خوبی عمل نکردند که می‌طلبد برای تسریع دراعطای تسهیلات به زوجین جوان اقدام نمایند.

انتهای‌پیام/