معاون امور معادن وزارت صمت گفت: 23 هزار میلیارد تومان حقوق دولتی طی سال‌جاری در حوزه معادن اخذ شد.

به گزارش سفیرافلاک، رضا محتشمی‌پور ظهر امروز در جلسه‌ای که با حضور بهره‌برداران معادن در فرمانداری بروجرد برگزار شد، اظهارداشت: در کل کشور هفت هزار معدن فعال و پنج هزار معدن غیرفعال وجود دارد که سعی می‌شود محدوده‌هایی به این بخش‌ها اضافه گردد.

وی افزود: طی ۱۰ ماهه اول امسال بالغ بر ۲۳ هزار میلیارد تومان حقوق دولتی در حوزه معادن در کل کشور اخذ شده است.

معاون امور معادن وزارت صمت تصریح کرد: تعطیلی معادن منجر به سلب صلاحیت آنها می‌شود که برای معادن مهلت‌هایی در نظر گرفته می‌شود که به اکتشاف، بهره‌برداری و سایر اقدامات بپردازند و در صورت عدم این اقدامات و عدم پیگیری، منجر به سلب صلاحیت می‌شود و اگر معدنی بیش از یک سال تعطیل باشد و پیگیری برای فعالیت نکند، خلع‌ید می‌شود.

محتشمی‌پور بیان کرد: ساماندهی معادن غیرفعال حتما در دستور کار قرار می‌گیرد که در این راستا در سامانه کاداستر نیز معادنی که ثبت اطلاعات تولید نداشته باشند باید تعیین تکلیف شوند و در غیر این صورت پروانه این معادن ابطال می‌شود.

وی با اشاره به حقوق دولتی معادن خاطرنشان کرد: سال گذشته ۲٫۴ درصد از حقوق دولتی در معادن پرداخت شد که بیشتر به‌عنوان زیرساخت معدنی پرداخت شده است اما با همت مجلس شورای اسلامی، اصلاحی در این راستا صورت گرفت که این پول به خزانه معین استان برود و با اولویت بخش، هزینه شود.

معاون امور معادن وزارت صمت گفت: تخلف در بارگیری زیاد بوده که لازم است معادن اقدام به نصب باسکول استاندارد نمایند تا از تخریب جاده‌های منتهی به معادن نیز جلوگیری شود و اگر در این راستا معادن خسارتی را وارد کنند باید نسبت به جبران آن اقدام نمایند.

محتشمی‌پور با تاکید بر نظارت معادن، اظهارداشت: موضوعات و مشکلات پیگیری و رصد می‌شود تا بر معادن فعال اضافه گردد.

انتهای پیام/