با کاهش مصرف لبنیات در جامعه می‌توان کلسیم لازم بدن را با کشک تأمین کرد.

به گزارش سفیرافلاک، درحالی‌که کشک‌های تنقلاتی جدید منبع خوبی برای تأمین کلسیم بدن هستند. آن‌هم در شرایطی که مصرف شیر و مواد لبنی به دلیل قیمت بالا در جامعه کم شده است .

درمان پوکی استخوان

کشک یکی از اعضای خانواده لبنیات است که کمتر به آن توجه شده است. کلسیم کشک‌های تنقلاتی جدید از شیر هم بیشتر است برای همین مهم‌ترین مصرف درمانی کشک، پیشگیری از بروز یا پیشرفت بیماری پوکی استخوان است؛ میزان مناسب کلسیم، فسفر و نسبت این دو ماده مغذی در ترکیب کشک، موجب پیشگیری از پوکی استخوان می‌شود.

بهبود عملکرد مغز

مصرف کشک یک روش مؤثر برای حفظ آرامش اعصاب است و به بهبود عملکرد مغز کمک می‌کند. همچنین کشک برای کاهش استرس و اضطراب بسیار مفید است.

کمک به‌تناسب اندام و لاغری

حدود ۵۵ درصد کشک را پروتئین و آمینواسیدها تشکیل می‌دهد و همه ما به‌خوبی بااهمیت این ماده غذایی برای کمک به‌تناسب اندام و بدن‌سازی، آشنایی داریم.مصرف کشک می‌تواند یک منبع عالی برای دریافت پروتئین موردنیاز باشد و به همین دلیل به‌تناسب اندام شما کمک می‌کند. همچنین کشک هیچ‌گونه مواد قندی ندارد، پس برای افرادی که به دنبال رژیم غذایی سالم هستند، مفید است.با خوردن کشک شما احساس سیری خواهید کرد و اشتهای شما کاهش می‌یابد برای همین است که متخصصان تغذیه این ماده غذایی را برای لاغری توصیه می‌کنند.

بالابردن قدرت سیستم ایمنی بدن

همه ما به‌خوبی می‌دانیم که برای جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری‌های مختلف، باید قدرت سیستم ایمنی بدن بالا باشد.کشک خشک دارای میکروارگانیسم‌های زنده است. این میکروارگانیسم‌ها برای سلامت بدن بسیار ضروری هستند و وجود آن‌ها باعث بالا رفتن قدرت سیستم ایمنی بدن می‌شود.

  • منبع خبر : سلامت نیوز