نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: در قالب طرح‌هایی همچون ولایت و ضیافت اندیشه استادان باید کوشش شود تا تفکر ناب و صحیح قرآنی و اسلامی در سطح محیط‌های دانشگاهی تقویت شود.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی دانشگاه لرستان، حجت‌الاسلام و المسلمین سیداحمدرضا شاهرخی اظهارداشت: همزمانی طرح ولایت و ضیافت اندیشه استادان لرستان با آغاز دهه مبارک فجر، ماه مبارک رجب و میلاد باسعادت حضرت امام محمدتقی (ع) را باید به فال نیک گرفت؛ این‌گونه طرح‌ها و ضیافت‌ها، سازنده و به‌دنبال تقویت نظام تفکر و اندیشه اسلامی‌ و تولید علم دینی‌اند.

وی افزود: همواره باید به این نکته توجه کنیم که ایجاد یک جریان فرهنگی دینی اثرگذار در جامعه، از جمله فعالیت‌ها و اهداف مهم ائمه اطهار (ع) و پیشوایان دینی بوده است، قبل از انقلاب اسلامی، نهاد دانشگاه به‌دنبال تولید علم، فناوری، تجاری سازی، حل مشکلات جامعه و ایجاد ثروت نبود اما امروز شاهد هستیم که نظام جمهوری اسلامی، این کارکردها را برای نهاد دانشگاه تعریف کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان عنوان کرد: دانشگاه باید یک دانشگاه کارآفرین باشد و علم را به ثروت تبدیل کند و کارکردهایی که از سوی نظام جمهوری اسلامی ایران برای نهاد دانشگاه تعریف شده است در ذات خودش، استقلال و اقتدار کشور را داراست.

حجنت الاسلام والمسلمین شاهرخی، تصریح کرد: نهاد دانشگاه باید همواره حافظ استقلال کشور در همه ابعاد باشد چرا که دانشگاه در نظام جمهوری اسلامی ایران، ترویج‌کننده‌ ارزش‌های اسلامی و انسانی در جامعه است زیرا ذات نظام جمهوری اسلامی که نظامی دینی و مردمی است برپایه این ارزش‌هاست.

وی بیان کرد: منطق قرآن و اسلام، تفکر، استدلال، گفت‌وگو و ادب است اما منطق نظام سلطه، اهانت و زورگویی است.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: طرح‌هایی همچون ولایت و ضیافت اندیشه استادان، باید کوشش کنند تفکر ناب و صحیح قرآنی و اسلامی را در سطح محیط‌های دانشگاهی، تقویت کنند و همیشه باید تلاش کرد ارزش‌های اسلامی، اخلاقی و انسانی همچون عدالت و شایسته‌سالاری را در همه ابعاد رفتاری جامعه، تبیین و ترویج کرد.

انتهای‌پیام/