عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در خصوص تأثیر تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش سفیرافلاک، رضا همایون‌فر در برنامه ضربان شبکه سلامت، رژیم غذایی ضد سرطان را مبتنی بر رژیم غذایی با مصرف سبزیجات بیشتر دانست و در پاسخ به این سؤال که مصرف کدام نوع از مواد غذایی، پیشگیری‌کننده از سرطان هستند، اظهارداشت: سبزیجات، انواع کلم و به‌خصوص کلم بروکلی، به خاطر دارا بودن ترکیبات سولفورافان، در بحث پیشگیری از سرطان بسیار قوی عمل می‌کنند.

وی همچنین از ماده معدنی سلنیوم که در بحث جلوگیری از انواع سرطان‌ها بسیار مؤثر عمل می‌کند، نام برد و گفت: سلنیوم در غلات و سبزیجات بیشتر دیده می‌شود.

این متخصص تغذیه افزود: یکی از سالم‌ترین گزینه‌های پروتئینی ماهی‌ها و آبزیان هستند؛ اسیدهای چرب امگا ۳ موجود در غذاهای دریایی در بحث پیشگیری از سرطان‌ها بسیار حائز اهمیت هستند.

وی همچنین از روغن کلزا، گردو، دانه چیا و سبزی خرفه، به‌عنوان منبع غنی از امگا ۳ نام برد و در پاسخ به این سؤال که آیا رژیم غذایی بدون نان و برنج مناسبی است، گفت: خیر، بهتر است سهم آن‌ها را کم کرد و حتی‌المقدور از غلات به‌جای آنها استفاده کرد؛ اما حذف کامل آنها صحیح نیست، زیرا در این هنگام، فرد برای جبران سیری به سمت شیرینی‌ها متمایل می‌شود که در درازمدت آسیب‌زا خواهد بود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر