طلوع فجر زمینه‌ساز تمدن نوین اسلامی است، دهه‌ای که یادآور تبلور اراده ملت برای رهایی از ظلم و استبداد بود.

به گزارش سفیرافلاک، بهمن سال ۵۷ یادآور روزهایی است که ملت ایران برای رهایی از زیر بار ظلم و ستم به رهبری امام خمینی(ره) قیام کردند، ملتی که سال‌ها شاهد استبداد حکومت پهلوی و شاهنشاهی بودند، برای استقرار حکومت دینی تا پای جان ایستادند و سرانجام به پیروزی رسیدند.

طنین شعارهای استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی در بهمن سال ۵۷ به اوج خود رسید و ملت ایران با حضور پرشور خود و گوش به فرمان معمار کبیر انقلاب، پایه‌های ظلم و ستمشاهی را فرو ریختند و اقتدار خود را در چنین روزی به دنیا نشان دادند.

امروز الگوی انقلاب اسلامی ایران به بسیاری از کشورهای دنیا صادر شده و ملت‌های مظلوم با تاسی از این انقلاب در برابر دشمن محکم و استوار ایستاده‌اند و این انقلاب، سرآغاز تحولی عظیم در کشور و زمینه ساز تمدن نوین اسلامی است.

۱۲ بهمن و گسترش امید در بین مردم ایران

در روز ۱۲ بهمن سال ۵۷ با ورود امام خمینی(ره) به کشور موجی از امید ملت ایران را فرا گرفت، امامی که با اقتدار صحبت می‌کرد و همین اقتدار سبب شده بود تا ملت در مسیر انقلاب حرکت کنند و به پیروزی برسند.

با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، دریچه‌ای به سوی پیشرفت‌ها برای ملت ایران باز شد که طی این سال‌ها در عرصه علمی، پزشکی، فرهنگی، موشکی، نظامی، هنری، ورزشی و سایر عرصه‌ها بسیار موفق عمل کرده و بر سکوی افتخار و اقتدار ایستاده است.

توسعه و گسترش امکانات به دورترین نقاط کشور یکی از مهمترین دستاوردهای پیروزی انقلاب اسلامی ایران بوده و دهه فجر فرصتی مناسب برای بیان دستاوردهای انقلاب است که باید از این فرصت به خوبی استفاده کرد.

در پیروزی انقلاب اسلامی یکی از شعارهایی که به صورت مستمر شنیده می‌شد، «در بهار آزادی، جای شهدای خالی» بود، شعاری که اوج ایستادگی در برابر ظلم و ستم را نشان می‌دهد و جوانان زیادی از دانش‌آموزان و دانشجویان گرفته تا روحانیون و اقشار دیگر برای پیروزی این انقلاب، جان خود را تقدیم کردند.

۳ رکن رهبری، مردم و اهداف در پیروزی انقلاب

حجت الاسلام علی درویشی مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه لرستان در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: مهم‌ترین ویژگی انقلاب اسلامی ایران این بود که سه رکن مهم داشت، یکی رکن رهبری بود که امام خمینی(ره) قاطع و مصمم صحبت می‌کرد و ایمان به هدف داشت، قطعا در راس انقلاب اسلامی ایران چنین رهبری سبب منشاء تحولات شد.

وی افزود: رکن دوم انقلاب، حضور مردم بود که به رهبری امام(ره) در صحنه‌های مختلف حاضر شدند و برای تحقق انقلاب اسلامی ایران قیام کردند، بسیار مهم است که در طول انقلاب، حضور مردم همیشه انقلاب را تثبیت کرده و همین حضور باعث بقای انقلاب اسلامی ایران شده است که طی این سال‌ها هر جا نیاز بوده، ملت ایران در عرصه‌های مختلف برای دفاع از انقلاب، اسلام و ارزشها در میدان‌ها حاضر شده‌اند.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه لرستان تصریح کرد: رکن بعدی اهداف است، انقلاب اسلامی ایران با هدف اسلامی و دینی به پیروزی رسید و این انقلاب براساس احکام اسلامی بود که مردم برای پیروزی انقلاب هم، شعار اسلامی سر‌دادند و در کنار هم قرار دادن این سه مولفه مهم، منجر به پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد.

حجت الاسلام درویشی با بیان اینکه بزرگترین هدف، تحقق حکومت اسلامی بود، عنوان کرد: این هدف والا و بزرگ محقق شده و انقلاب اسلامی ایران، به مظلومان عالم آگاهی بخشید و نجات بخش مستضعفان بود و بزرگترین هدف انقلاب، سپردن کارها به دست مردم و گرفتن قدرت از بیگانگان بود.

افزایش اعتماد به نفس در بین جوانان از مهمترین دستاوردهای انقلاب

وی بیان کرد: افزایش اعتماد به نفس در بین جوانان از مهمترین دستاوردهای انقلاب بود، به طوری که تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، حکومت پهلوی این تصور را داشت که فقط غرب می‌تواند موفق شود و پیشرفت نماید ولی به برکت پیروزی انقلاب اسلامی ایران، امروز می‌بینیم که جوانان این سرزمین در عرصه‌ای مختلف بسیار موفق درخشیده‌اند.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه لرستان با اشاره به اینکه ماهیت انقلاب اسلامی ایران به گونه‌ای است که با شیاطین سازگاری ندارد، خاطرنشان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی ایران نشان داد که ملت ایران محکم در برابر دشمن ایستاده‌اند و از همان بدو پیروزی انقلاب، دشمنی دشمنان آغاز شد چرا که دشمنان موجودیت خود را با وجود انقلاب اسلامی ایران، در خطر می‌دیدند.

نگرانی دشمن از گسترش گفتمان انقلاب اسلامی ایران

حجت الاسلام درویشی گفت: انقلاب اسلامی ایران به خاطر اینکه زنده است و رو به جلو حرکت می‌کند، دشمن را نگران کرده است و امروز این انقلاب آنقدر مهم و اثرگذار در جهان است که دشمنان دست به توطئه و فتنه‌هایی می‌زنند چرا که فهمیدند از طریق جنگ راه به جایی نمی‌برند.

وی اظهارداشت: دشمنی دشمنان به این دلیل است که انقلاب راه خود را با قدرت طی می‌کند و گفتمان انقلاب اسلامی ایران در جهان گسترش یافته و این موضوع دشمن را به شدت نگران کرده است.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه لرستان افزود: یکی از مهمترین و اساسی‌ترین مواردی که باید مورد توجه قرار گیرد، تمسک به دستاوردهای انقلاب و آرمان‌های امام(ره) است و اگر می‌خواهیم در مسیر پیشرفت و توسعه حرکت کنیم، راهی جز تمسک به دستاوردها و اهداف نداریم.

انتهای‌پیام/