شهید والامقام «حمیدرضا محمدی گراوند» در وصیتنامه خود نوشته است: تا آنجا که می توانید حتی به بهای از دست دادن سر از اسلام دفاع کنید و بدانید این دنیا میدان آزمایش است.

به گزارش سفیرافلاک، شهید حمیدرضا محمدی گراوند شانزدهم بهمن ۱۳۴۴ در کوهدشت متولد شد و در پنجم مرداد ۱۳۶۷ در عملیات مرصاد به فیض شهادت نائل گردید. 

این شهید والامقام در وصیتنامه خود نوشته است: 

بسم الله الرحمن الرحیم

سپاس خدایی را که از کوچکی مرا هدایت نمود و عمرم را در مقطعی از زمان قرار داد که همزمان با رهبری امام خمینی بت شکن باشد و مرا تشویق نمود تا به اسلام خدمت کنم و به تدریج راه خود را بشناسم و من هم نسبت به سهم خودم در قبال حقی که اسلام به گردن من دارد، فداکاری کنم و تا آنجا که یک مسلمان در سرتاسر جهان در بند کفار است بجنگم.

بار خدایا تو خود بر همه چیز آگاهی که من نه به‌خاطر عوامل دنیوی بلکه به خاطر رضای تو و عشق ورزیدن به خون امام حسین(ع) است که کوله بار جهاد را به دوش کشیدم و آگاهانه این راه مقدس را برگزیدم.

بار خدایا من یقین دارم به آنچه که به مؤمنیت وعده داده‌ای. بار خدایا امام خمینی را شخصی به مظلومیت امام حسین(ع) و یارانش در ۱۴۰۰سال پیش است. بار خدایا من به عادل بودن امام خمینی ذره‌ای شک ندارم و ایمانی دارم که با محرومان و مستضعفان همدرد است و هرگز سرنوشت آنها را از حیث امور زندگی چاپلوسان و ثناگویان نمی‌‎دهد بلکه با راهبری خداپسندانه که همانا خواست تو است رهنما می‌باشد.

بار خدایا تو خود گواهی که من با جان و دل در نهایت عشق کوله‌بار رزم و ستیز را به رهبری امام خمینی به دوش کشیدم تا با کفار بعثی و دشمنان قسم خورده اسلام ملحدین و منافقین کوردل تا آخرین قطره خون و آخرین گلوله بجنگم و هراسی به خود راه ندهم.

خدایا ایثار و فداکاریم در میدان آتش و خون فقط به پاس حرمت خون حسین و یارانش و از همه ارزشمندتر رضای تو و تداوم خون هم رزمان شهیدی است که با خون مطهرشان میثاق ابدی بستم که هان ای همرزمان شهید بدانید حمیدرضا آرام نخواهد گرفت، مگرش روزی هم چون شماها فوران خون سینه شکافته یا سر شکافته خویش را به نظاره نشیند.

بار خدایا مسئولیتی را که امام خمینی بر عهده من گذاشته جنگیدن با دشمنان اسلام است و در هیچ شرایطی در قبال این مسئولیت شانه خالی نخواهم کرد چراکه می‌دانم امام خمینی با نهایت شجاعت کوشش می‌نماید تا اسلام ناب محمدی را در جامعه پیاده نماید و الگویی برای دیگر جوامع و زمینه‌ساز واقعی صدور انقلاب اسلامی به این جوامع کره زمین باشد.

بار خدایا من نمی‌دانم که امام خمینی می‌خواهد قوانین اسلام ناب محمدی را پیاده کند و بر ما تکلیف دانسته که از انقلاب اسلامی دفاع کنیم بار خدایا امام خمینی را در اجرای نشست و احکام اسلامی و بر چیده نمودن مستکبرین و مرفهین بی درد این طبقه خاص رفاه طلب و متکبر که همیشه سری بر مقابل اسلام بوده‌اند یاری نمائید. 

بارخدایا تو خود گواهی که بسیجیان و سپاهیان مظلوم چگونه به‌دست عامل استکبار جهانی جنایتکار بعث و منافقین و ملحدین به شهادت می‌رسند. بارخدایا ما را در نابود کردن دشمنان اسلام یاری رسان. بار خدایا به رهبر بزرگوار و مظلوم ما امام خمینی که در ورای مظلومیتش تقوی و ایمان و شجاعت حسینی است برای چندین بار با امدادهای غیبیت مدد نمائید.

و اما نصیحتی که می‌خواهم از پدر و مادر عزیزم بکنم این است قبل از هر چیز مرا حلال کنید و از من راضی باشید و سعی کنید در مقابل سختی‌های زندگی مقاومت کنید و هیچگونه ناراحتی به خود راه ندهید و توکل به خدا کنید و افرادی که هدفشان، هدف شیطانی است در زندگی شما رخنه نکنند و بدانید وجود شما از خداست و من هم امانت خدا به دست شما هستم و او هر وقت خواست امانتش را می‌برد. هیچگونه ناراحتی به خود راه ندهید که دشمنان اسلام شادی کنند و تا آنجا که می‌توانید حتی به بهای از دست دادن سر، از اسلام به رهبری امام خمینی دفاع کنید.

بدانید که این دنیا میدان آزمایش است، نکند خدایی ناخواسته عوامل دنیوی شما را از حراست از دین خدا و خون هزاران شهید مجنون خفته، غافل کند. به خواست خدا اطمینان دارم که در دفاع از اسلام هرگز غافل نمی‌شوید. قدر امام را بدانید و از خدا بخواهید که از عمر شماها بکاهد و بر عمر امام عزیز بیافزاید چراکه با وجود امام انقلاب اسلامی سریعتر صادر می‌شود.

برادرم و برادرانم از خدا می‌خواهم که مرا حلال کنید و از خواهرانم می‌خواهم که مرا حلال کنید و در حراست از اسلام کوتاهی نکنید و بدانید من هم حقی به گردن شما برادران و خواهرانم دارم و آن این است که با جان و دل از اسلام دفاع کنید. فامیل‌های عزیزم مرا حتماً ببخشید دوستانم و آنان که مرا می‌شناسند حلالم کنند.

انتهای پیام/