رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد با بیان اینکه ۱۸ اثر برگزیده جشنواره فیلم فجر در بروجرد اکران می‌شود، گفت: شرایط برای برگزاری جشنواره‌های ملی و بین‌المللی فراهم شده و از فردا اکران فیلم‌ها آغاز می‌شود.

به گزارش سفیرافلاک، حمید آقایی عصر امروز در مراسم افتتاح جشنواره فیلم‌فجر که در سالن زرین‌کوب اداره ارشاد بروجرد برگزار شد، اظهار‌داشت: چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر شهرستان بروجرد از ۱۷ تا ۲۴ بهمن در سینما فلسطین برگزار می‌شود.

وی افزود: امسال چهارمین سالی است که جشنواره فیلم فجر در شهرستان برگزار می‌گردد و با توجه به ظرفیت سینما فلسطین پس از بازسازی، شرایط برای برگزاری جشنواره‌های ملی و بین‌المللی فراهم شده که از فردا اکران فیلم‌ها آغاز می‌شود.

رئیس اداره ارشاد بروجرد تصریح کرد: در بین فیلم‌هایی که در جشنواره فیلم‌فجر اکران می‌شود، یک فیلم فاخر به نام غریب اکران می‌شود که این فیلم مربوط به زندگینامه شهید محمد بروجردی(مسیح کردستان) است که توسط هنرمند لطیفی تهیه شده و ظرف چند روز آینده به جمع فیلم‌ها اضافه می‌شود.

در ادامه یحیی عیدی بیرانوند شهردار بروجرد گفت: فرهنگ‌زیربنای توسعه است از همین رو برای بودجه فرهنگی شهرداری در سال آینده، هشت میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: با توجه به نقش پاکبابان در فضای شهری، می‌طلبد که با زبان هنر به نقش مهم این افراد در جامعه پرداخته شود و باید در این حوزه هزینه کرد.

انتهای‌پیام/