در ششمین روز از دهه‌فجر 3 پروژه عمرانی و خدماتی در شهرستان چگنی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش سفیرافلاک، در ششمین روز دهه‌فجر با حضور استاندار لرستان و جمعی از مسئولان، سه پروژه عمرانی و خدماتی در شهرستان چگنی به بهره‌برداری رسید.

یکی از پروژه‌ها استخر سرپوشیده شهرستان چگنی است که این پروژه با هزار و ۵۰۰ مترمربع زیربنا جزء پروژه‌های مصوب سفر رئیس جمهور بود که افتتاح شد.

برای ساخت این پروژه ۲۱ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است که امروز به مرحله بهره‌برداری رسید.

همچنین امروز ساختمان کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان شهرستان چگنی افتتاح شد، این پروژه در زمینی به مساحت ۸۴۵ مترمربع و با اعتبار بالغ بر سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.

امروز پروژه آبرسانی به ۲۰ روستای شهرستان چگنی افتتاح شد. این پروژه شامل ۲۵ کیلومتر لوله‌گذاری، سه باب ایستگاه پمپاژ و یک باب مخزن ذخیره آب است.

برای تکمیل این پروژه که آب سه هزار و ۳۶۵ نفر را تامین می‌کند، بیش از ۲۴ میلیارد تومان هزینه شده است. بهره‌برداری از این پروژه برای ۴۸ نفر اشتغال ایجاد می‌کند.

شرکت الکل‌سازی اکسیر الکل‌گدار ویسیان نیز امروز طی مراسمی افتتاح شد، این پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۸ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید که از این مبلغ ۱۸ میلیارد تومان در قالب تسهیلات اعطایی اشتغال بوده است.

محصولات اصلی تولیدی این شرکت اتانول و متانول بوده و این شرکت ظرفیت تولید روزانه ۱۰هزار لیتر الکل‌طبی ۹۶ درصد، دو هزار لیتر الکل صنعتی متانول، تولید محصول جانبی الکل ضدعفونی و همچنین برای اولین بار در کشور پساب آن مبدل به ویناس(خوراک دام) می‌شود.

در این شرکت برای ۳۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده است که با افتتاح این پروژه لرستان تبدیل به یکی از قطب‌های اصلی تولید الکل در کشور شد.

انتهای‌پیام/