چهارمین بیمارستان ثابت صحرایی تخصصی بسیج جامعه پزشکی لرستان در منطقه سخت‌گذر «وزکور» شهرستان کوهدشت برپا شد.

به گزارش سفیرافلاک، چهارمین بیمارستان ثابت صحرایی تخصصی بسیج جامعه پزشکی لرستان به مناسبت دهه مبارک فجر در منطقه سخت‌گذر «وزکور» شهرستان کوهدشت برپا شد.

سرهنگ مصطفی امیری مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک در این رابطه اظهار داشت: به مناسبت دهه مبارک فجر و به‌ همت سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان و شبکه بهداشت و درمان شهرستان کوهدشت، چهارمین بیمارستان ثابت صحرایی تخصصی بسیج جامعه پزشکی به نام شهدای مدافع امنیت در منطقه سخت‌گذر «وزکور» رودبار کوهدشت برپا شد.

وی افزود: اکیپی شامل فوق تخصص قلب و عروق، متخصصان کلیه و مجاری، داخلی، اطفال، زنان و زایمان، جراح عمومی، طب سنتی، چشم، پزشکان عمومی، دندانپزشکان، شنوایی سنج، پیراپزشکان، مشاوره، آزمایشگاه و داروخانه برای برپایی این بیمارستان و ارائه خدمات رایگان به مردم این منطقه اعزام شدند.

مسئول بسیج جامعه پزشکی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی به مردم یک هفته قبل از برپایی توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان کوهدشت و بهیار منطقه انجام‌ گرفت، بیان کرد: با برپایی این بیمارستان ثابت تخصصی به بیش از ۵۰۰ نفر از جمعیت روستاهای تابع منطقه خدمات مستقیم ارائه شد.

وی بیان کرد: علاوه بر خدمات پزشکی، خدمات آموزشی و خدمات دندانپزشکی و واکسیناسیون نیز به‌صورت رایگان به مردم وزکور کوهدشت ارائه شد.

امیری گفت: در این اعزام غربالگری اهالی منطقه شامل مراقبت مادران باردار، تست قندخون و فشارخون، آموزش بهداشت فردی و دهان و دندان همراه با مشاوره توسط کارشناسان مربوطه انجام گرفت و موارد در معرض خطر، ضمن معاینه توسط پزشکان و کارشناسان بنا به تخصص مورد نیاز به این بیمارستان ارجاع داده شدند.

مسئول بسیج جامعه پزشکی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان خاطرنشان کرد: برای برپایی این بیمارستان شبکه بهداشت و درمان شهرستان کوهدشت، سپاه ناحیه و کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان کوهدشت حمایت و پشتیبانی کردند.

انتهای پیام/