شهید محمدحسن ترکاشوند در وصیتنامه خود گفته است: هميشه در هر زمان و مكانی كه هستيد پاسدار قرآن و خون شهدا باشيد.

به گزارش سفیرافلاک، شهید محمدحسن ترکاشوند در سال ۱۳۳۸ در معمولان از توابع شهرستان پلدختر در یک خانواده کشاورز مذهبی دیده به جهان گشود.

وی تحصیلات خود را تا پنجم ابتدایی ادامه داد و برای رفع مشکلات زندگی و تامین مخارج و امرار و معاش به فعالیت پرداخت.

شهید ترکاشوند عاشق اسلام و انقلاب اسلامی و حضرت امام راحل و کشور ایران بود، در انجمن‌های اسلامی روستا فعالیت داشت. علاقه زیادی به برگزاری دعاهای کمیل و توسل و شرکت در نماز جمعه داشت.

بسیار متواضع و فروتن بود. صداقت و درستکاری از صفات بارز شهید محسوب می شد. عضو بسیج مستضعفین بود، دوبار به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شد و مجموعاٌ پنج ماه در خطوط مقدم فداکاری نمود تا سرانجام در تاریخ ۲۶ فروردین سال ۶۲ بر اثر اصابت ترکش خمپاره در شرهانی منطقه عملیاتی والفجر مقدماتی به درجه رفیع شهادت رسید و طبق وصیت خودش در گلزار شهدای معمولان به خاک سپرده شد.

فرازهایی از وصیت نامه شهید محمد حسن ترکاشوند

ما چه بکشیم و چه کشته شویم پیروزیم (امام خمینی)

برادران و خواهران عزیزم من خودم با آگاهی کامل و بینش اسلامی و ایمانی آهنین راه حسین را انتخاب نمودم و تنها آرزویم این است که خداوند رحمان یک کمکی به بنده بکند و مرا جز شهدای خودش قرار بدهد.

و اگر بنده به آرزوی دیرینه خود رسیدم شما افتخار کنید که فرزندی داشتید و به یاری الله و به برکت جمهوری اسلامی توانست مشتاقانه در میدان مردان آزاده و در میان انسان‌های عاشق الله شرکت نماید و بر علیه کفر جهانی ستیز کند و با خون خود اسلام را در زمان خود یاری کند و شادی کنید و خوشحال باشید که چنین فرزندی داشته‌اید و سعی کنید فرزندان دیگری را پرورش دهید که بیشتر از بنده به اسلام خدمت کنند و بهتر از بنده عاشق شهادت باشند و بنده امیدوارم که شما انسان‌هایی پیرو حقیقت ولایت‌فقیه و گوش به فرمان امام عزیز باشید زیرا اوست که می‌تواند محرومان جهان را از چنگال استکبار جهانی نجات دهد.

 و دوست دارم که بعد از بنده سعی، تلاش و جهاد کنید و ریشه ضد انقلابی‌های داخلی را از بیخ بکنید و این مزدورهای سر سپرده را از سر راه انقلاب اسلامی از بین ببرید و نگذارید به این جامعه اسلامی و حکومت اسلامی صدمه‌ای وارد  کنند و همیشه در هر زمان و مکانی که هستید پاسدار قرآن و خون شهدا باشید  و قبر بنده را در معمولان بگذارید.

به امید سلامتی امام عزیزمان و برقراری حکومت عدل الهی در سراسر گیتی ونابودی استکبار جهانی به سر کردگی آمریکای خونخوار ومزدوران داخلیش کمونیست و منافقین.

عاشق الله  سرباز کوچک اسلام محمد حسن ترکاشوند

انتهای پیام/