شهید«محمد قره سواری» در وصیتنامه خود نوشته است: در بندگی خدا و جهاداکبر و خدمت به خلق کوشا باشیم.

به گزارش سفیرافلاک، شهید محمدقره سواری اول فروردین۱۳۴۱ در شهرستان بروجرد به‌دنیا آمد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. هجدهم تیر ۱۳۶۶، با سمت امدادگر در ماووت عراق براثر اصابت‌ترکش خمپاره به بدن شهید شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

شهید قره سواری در وصیتنامه خود آورده است:

بنام خداوند خالق السماوات و الارضین

به‌ نام آن خدایی که انسان را از نیستی به هستی آورد، از نبودن به بودن، از بودن به‌شدن، از شدن به دانستن و از بین آن‌ها افرادی را که در طریق و راهش قدم برداشتند هدایت و چراغ‌هایی را برای صحیح آمدنشان به‌سوی خودش برافروخته و آن‌ها را که مزین به قلب سلیم شده بودند در جوار ذات‌لایزالش قرار داده و چون قطره‌ای در مقابل اقیانوس بیکران الهی‌اش محو و ناپیدایشان ساخت که گویی خود را رها و فانی در او شدند.

از او می‌خواهیم در این حال که این وصیت‌نامه را می‌نویسم‌ مرا از مهاجرین و مجاهدین در راهش قرار دهد و پس از آن پدر و مادرم را از من راضی و خشنود گرداند. سخن این است که نمی‌خواهم پند و اندرز برای برادران و خواهران دینی‌ام بگویم.

آنان خود بیدارند و به‌دنبال کتاب‌هایی که در این زمینه از ائمه و رهبران دینی باقیمانده رفته و می‌روند. تنها حرفم این است: ایها‌الناس به‌نظرم‌ وظیفه‌ام در قبال شما به‌عنوان کلام‌آخر با شناختی که از هستی در قلبم به‌وجود آمده، یعنی بدان رسیده‌ام این است که زندگی یعنی حرکت و حرکت در راه او اولا بیراه است. تحقیقاً با خالص‌شدن و عالم‌شدن می‌توان در مسیر او حرکت کرد و از این حرکت همچون غذای لذیذی در جلوی فرد گرسنه‌ای بگذارند و آن شخص بخورد لذت‌برده و آن شوق و نشاط را چشیده و نشاط شهادت را لمس نمود.

بیائید مصداق این خبر شوید و واقعا شوید (تفکرالساعه افضل‌من عباده سبعیتن سنه) تا رستگار شوید. فلاح و نمونه مومنینی شوید که در قرآن در سوره‌های مختلف از جمله والعصر و فتح از آن یاد می‌شود و به‌موجب آیه شریفه (کل النفس ذائقه الموت) که هر انسانی به‌ناچار می‌بایست روزی دارفانی را وداع گفته و به سرای‌باقی رهسپار شود و هیچ راه گریز و فراری نیست، چه بهتر که قبل از رفتن ره توشه بردارد و خود را آماده و مهیا سازد.

ای خوش آن روز که پرواز کنم تا بر دوست/به‌هوای سر کویش پر و بالی بزنم

دوستان! حال که قرار بر این شده که از عالم فنا رخت بربندیم و به عالم‌بقا برویم چه بهتر که در بندگی‌خدا و جهاداکبر و خدمت به خلق کوشا باشیم.

آن‌طورکه باید و پس از هجرت از مادیات مصداق (و هاجرو و جاهدو فی‌سبیل‌الله) گردیم که به اموال و انفس و در میدان جهاداصغر در جبهه‌نبرد با استکبار جهانی یاری‌گر امام و پیشوایان گردیم و به حقیقت که بسیاری از برادرانمان اینچنین هستند و شما مجاهدان و رزمندگان فی‌سبیل‌الله و ما و همه به‌حق که باید قدر این نعمت عظمی یعنی وجود مبارک حضرت امام خمینی را بدانیم که ایشان با رهبری‌های پیامبرگونه اش و صبر و استقامت نمودنش پوزه جهانخواران را به زمین مالید و کمر آن‌ها را خرد کرد و تو ای امام، دلگرم و شکرگزار باش که خداوند عالم این طور امت و اینگونه مجاهداتی را در این جبهه نبرد با استعمار شرق و غرب در اختیار گذاشته و شما خانواده محترم شهدا، مفقودین، جانبازان و معلولان انقلاب صبر و استقامت کنید. در راه رضای خدا به فرموده امام بزرگوار فتح و پیروزی نزدیک است.

ولی تو ای مادر فرزند خوبی برایت نبوده‌ام مرا ببخش و شما برادران و خواهرم وصیتم به شما این است که به‌موجب آیه شریفه(الیوم اکملت لکم دینکم…) پس از اینکه عالم به علوم دینی گشتید وظیفه‌تان است که عامل باشید. ان‌شاءالله چون وجود انسان دارای ابعاد روحانی است باید از این علوم تغذیه گردد و در مسیر الی‌الله قرار گیرد تا به کمال مطلق نائل آید.

و اما وصیتم به شما ای پدر! از شما می‌خواهم و تقاضای عاجزانه دارم که اولا مرا عفو بفرمائید. ثانیا در ماه مبارک رمضان در شب‌های قدر تا حد توان به مسلمین و مستمندان کمک کنید. مقداری از تربت کربلای اباعبدالله را در کف دست راستم بگذارید تا خود را بدان بزرگوار نزدیکتر حس کنم. در پایان آرزوی طول عمر برای امام و پیروزی برای رزمندگان اسلام را از ذات حق‌تعالی خواستارم.

انتهای پیام/