تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: قیام 29 بهمن، سرآغاز پیروزی انقلاب بود و مردم تبریز در این روز با قیام خود در واقع حمایت از ارزش‌های اسلامی را با این اقدام نشان دادند.

غلامرضا یاسینی‌کیا در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک‌، اظهارداشت: بعد از قیام مردم قم، اولین مردمی که به ادامه قیام‌ها پاسخ دادند، مردم تبریز بودند که در ۲۹ بهمن قیام کردند و این قیام، سرآغاز اتحاد ملت ایران برای پیروزی انقلاب بود.

وی افزود: برخی از کشورها قصد جداکردن تبریز از کشور را داشتند و خواب‌هایی را برای این بخش از کشور دیده بودند اما قیام مردم تبریز در این روز نه بزرگی به برنامه‌های تفرقه افکنانه دشمنان بود.

تحلیلگر مسائل سیاسی تصریح کرد: حضور مردم تبریز در این روز حمایت از انقلاب و بیزاری از رژیم منحوس پهلوی بود که این قیام نقش مهمی در پیروزی انقلاب داشت.

یاسینی‌کیا با بیان اینکه قیام مردم تبریز حرکتی اساسی در پیشبرد اهداف انقلاب داشته است، خاطرنشان کرد: مردم تبریز در این روز با قیام خود در واقع حمایت از ارزش‌های اسلامی را با این اقدام نشان دادند.

وی بیان کرد: مردم تبریز با ایستادگی و یک‌صدا شدن در این رو، خط‌بطلانی بر توطئه‌ها و برنامه‌های پهلوی کشیدند و نقطه‌عطفی در تاریخ انقلاب است که چنین قیام‌هایی زمینه ساز پیروزی انقلاب و سقوط حکومت پهلوی شد.

انتهای پیام/