رئیس موسسه خیریه محکم گفت: در کل کشور ۹ هزار کودک تحت پوشش موسسه محکم هستند و 34 بیمارستان خدمات مورد نیاز را به این افراد ارائه می‌دهد.

به گزارش سفیرافلاک، صلاح الدین دلشاد ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه بروجرد اظهارداشت: در کل کشور ۹ هزار کودک تحت پوشش این موسسه وجود دارد که ۳۴ بیمارستان خدمات مورد نیاز را به این افراد ارائه می‌دهد.

وی با اشاره به افتتاح شعبه دورود استان لرستان گفت: در لرستان ۹۷۹ نفر تحت پوشش این موسسه قرار دارند که در لرستان این خدمات در بیمارستان شهید رحیمی ارائه می‌شود و هر کسی ناهنجاری مادرزادی داشته باشد تحت پوشش قرار می‌گیرد.

رئیس موسسه خیریه محکم تصریح کرد: در سال ۵۷ در ایران ۱۱ هزار پزشک وجود داشت و امروز بیش از ۳۴۱ هزار پزشک مشغول به فعالیت هستند، همچنین حضور پزشکان زن در کشور در بعد از انقلاب چشمگیر است و سالانه چهار هزار پزشک فارغ التحصیل می‌شوند.

دلشاد بیان کرد: با پیروزی انقلاب بیش از ۲۰ برابر ظرفیت پزشکان بالا رفته و امروز از نظر تربیت پزشک خودکفا هستیم که یکی از افتخارات انقلاب، تربیت پزشکان در سطح بسیار بالاست تا جایی که امروز اعزام بیماران به خارج از کشور صفر است، حتی بسیاری از بیماران از دیگر کشورهای دیگر برای درمان وارد ایران می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد: ۸۵ درصد خدمات درمانی و پزشکی در بیمارستان‌های دولتی انجام می‌شود و امروز در اکثر شهرها و استان‌های کشور متخصص و فوق تخصص خدمات درمانی را به مردم ارائه می‌دهند.

رئیس موسسه خیریه محکم گفت: موسسه محکم با بسیاری متخصص و فوق تخصص بیماری کودکان قرار داد دارد تا بتواند به کودکان بیمار خدمات رسانی کند.

انتهای‌پیام/