فرماندار الیگودرز با بیان اینکه عمده مسیرهای ارتباطی روستاهای دارای جاده در الیگودرز بازگشایی شده است گفت: مشکل برق 8 روستای گلیچاس به دلیل مسدودی جاده، هنوز برطرف نشده است.

ایمان خسروی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک در رابطه با آخرین وضعیت راه‌های ارتباطی روستایی شهرستان الیگودرز که بر اثر بارش‌های اخیر مسدود شده بودند اظهارداشت: هم اکنون عمده مسیرهای روستایی دارای جاده بازگشایی شده‌اند و تمرکز ما دارد به سمت مسیرهای روستایی فاقد جاده می‌رود.

وی با بیان اینکه کار بازگشایی مسیرهای روستایی دارای جاده آسفالته و شوسه در الیگودرز رو به اتمام است افزود: در این شهرستان ۷۰ روستای فاقد جاده آسفالته وجود دارد.

فرماندار الیگودرز عنوان کرد: در بحث برق نیز تنها برق ۸ روستای گلیچاس مشکل دارد که هم اکنون لودر و بولدوزر مشغول بازگشایی مسیر است تا پس از بازگشایی مسیر، مشکل برق نیز برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه بارش این حجم از برف در شهرستان الیگودرز طی چندین سال اخیر بی‌سابقه بوده است گفت: سقوط بهمن‌های متعدد در جاده‌های دسترسی کار را دشوار کرد.

خسروی بیان کرد: عمده گردنه‌ها نیز بازگشایی شده و تنها کار گردنه گله‌بادوش و شاهرود باقی مانده که گردنه شاهرود تا ساعاتی دیگر بازگشایی می‌شود و سپس کار بازگشایی گردنه گله‌بادوش که سقوط بهمن آن را مسدود کرده، شروع می‌شود.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از اولویت‌های کاری ما رساندن علوفه به روستاهای هدف برای تغذیه دام‌های آنهاست که در این رابطه نیز هماهنگی‌های لازم با هوانیروز انجام گرفته است و از فردا کار امداد رسانی در این زمینه شروع می‌شود.

وی اظهارداشت: ۲۷ دستگاه سنگین برای بازگشایی مسیرهابه کار گرفته شده است و هلی‌کوپتر هلال احمر نیز در شهرستان مستقر است و امروز بناست پنج سورتی پرواز به روستاهای هدف انجام دهد.

فرماندار الیگودرز با بیان اینکه اکنون زمان کار است نه انتقادهای غیرسازنده افزود: عوامل راهداری، هلال احمر، شبکه بهداشت، شبکه توزیع برق و مخابرات در این ایام واقعا جهاد و جانفشانی کردند.

انتهای پیام/