توئیتر به منظور ایمن‌سازی حساب‌ها، از طریق پیام متنی از کاربران هزینه دریافت می‌کند.

به گزارش سفیرافلاک، توئیتر اعلام کرد تنها مشترکان پولی قادر خواهند بود از پیام کوتاه به عنوان روش احراز هویت دو مرحله‌ای برای حفظ امنیت حسابشان استفاده کنند. این شبکه اجتماعی در توئیتی اعلام کرد: پس از بیستم ماه مارس، تنها مشترکان سرویس توئیتر بلو قادر خواهند بود از پیام کوتاه به عنوان روش احراز هویت دو مرحله‌ای، استفاده کنند.

احراز هویت دو مرحله‌ای که به منظور افزایش امنیت حساب کاربری استفاده می‌شود، مستلزم آن است که دارنده حساب کاربری علاوه بر رمز عبور، از روش احراز هویت دومی استفاده کند. توئیتر احراز هویت دو مرحله‌ای از طریق پیام کوتاه، اپلیکیشن احراز هویت و یک کلید امنیتی را امکان‌پذیر کرده است.

توئیتر بر این باور است که احراز هویت دو مرحله‌ای از طریق پیامک، مورد سوءاستفاده کلاهبرداران قرار گرفته است.

ایلان ماسک در پاسخ به توئیت کاربری که پرسیده بود آیا این شرکت سیاست خود را به دلیل این که شرکت‌های مخابراتی از حساب‌های ربات، برای ارسال پیامک احراز هویت دو مرحله‌ای استفاده کرده‌اند و این شرکت، سالانه ۶۰ میلیون دلار به دلیل کلاهبرداری پیامکی از دست می‌دهد، جواب مثبت داد.

علامت تیک آبی که پیش از این برای حساب‌های احراز هویت شده سیاستمداران، شخصیت‌های معروف، روزنامه‌نگاران و سایر چهره‌های سرشناس رایگان بود، اکنون برای همه کاربرانی که مایل هستند برای داشتن آن پول پرداخت کنند، آزاد است.ماه گذشته اعلام کرد قیمت اشتراک “توئیتر بلو” برای اندروید ۱۱ دلار در ماه است که نرخ مشابه مشترکان نسخه iOS است.

انتهای‌پیام/

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان