رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی لرستان گفت: اعتبار تکمیل فاز دوم ساختمان کتابخانه مرکزی خرم‌آباد تامین می‌شود.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی کتابخانه‌های لرستان، سمانه حسن‌پور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی لرستان، اظهارداشت: اولویت مجموعه مدیریت استان ایجاد زیرساخت‌های توسعه است و کتابخانه‌های عمومی از ارکان اصلی فرهنگ بوده و فرهنگ هم از ارکان اصلی زیرساخت توسعه است.

وی یکی از دغدغه‌های اصلی را توسعه فضای کتابخانه‌ای در استان دانست و افزود: بخشی از اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان در حوزه کتابخانه‌های عمومی به‌صورت نقدی تخصیص داده‌شده و مابقی این اعتبارات نیز به‌زودی تخصیص داده می‌شود.

حسن‌پور در خصوص پروژه‌های ساخت کتابخانه عمومی در استان گفت: پروژه کتابخانه مرکزی یکی از مهم‌ترین پروژه‌های استان بوده که در خصوص تکمیل کامل این کتابخانه از هیچ کمکی دریغ نخواهد شد و در اعتبارات سال ۱۴۰۲، اعتبار لازم جهت تکمیل فاز دوم ساختمان کتابخانه مرکزی خرم‌آباد در نظر گرفته می‌شود.

در ادامه سید سجاد راستخانه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان عنوان کرد: پروژه‌های کتابخانه در سطح استان با درصد پیشرفت فیزیکی بالایی وجود دارد که توجه ویژه مسئولان استان به‌خصوص در بحث اعتبارات را می‌طلبد که بهره‌برداری از این کتابخانه‌ها در آینده نزدیک، کاهش چشمگیر فاصله سرانه فضای مطالعه در استان نسبت به استانداردها را در پیش خواهد داشت.

وی به پروژه ساخت کتابخانه مرکزی خرم‌آباد اشاره کرد و افتتاح آن را یکی از خواسته‌های مردم دانست و افزود: بلافاصله پس از تکمیل فاز اول ساختمان کتابخانه مرکزی، روند باز طراحی و تجهیز این کتابخانه با مساعدت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور آغاز و در حال حاضر با سرعت مطلوب در حال انجام است.

وی بیان کرد: بخش‌های مختلف و متنوعی در کتابخانه‌های مرکزی وجود داشته که تجهیز این بخش‌ها در صورت تکمیل فاز دوم ساختمان، از سوی نهاد کتابخانه‌ها صورت خواهد پذیرفت.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان به سایر پروژه‌های ساخت کتابخانه عمومی در استان اشاره و تصریح کرد: برخی از پروژه‌های ساخت کتابخانه عمومی در شهرستان‌های استان ازجمله پروژه‌های سلسله، پلدختر و دورود از پیشرفت بالایی برخوردار بوده و در صورت مساعدت بیشتر مسئولان استان در سال آینده شاهد افتتاح این پروژه‌ها خواهیم بود.

انتهای پیام/