نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت سبب عدالت استخدامی می‌شود و با این مصوبه جدید، جذب این نیروها باید براساس انتشار آگهی و آزمون استخدامی باشد.

به گزارش سفیرافلاک، عباس گودرزی در جمع خبرنگاران با اشاره به تصویب طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت، اظهارداشت: طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت پس از رفت و برگشت طولانی، نهایتا در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت که ما در این طرح چند محور را دنبال می‌کنیم، این طرح شامل کسانی می‌شود که دو سال سابقه مستمر و بیمه پردازی در دستگاه‌های ماده ۲۹ برنامه پنج ساله ششم دارند.

وی افزود: امروز شاهد نابسامانی در این زمینه هستیم و تولید نارضایتی، هم برای کسانی که وارد دستگاه می‌شوند و هم برای کسانی که نمی‌توانند وارد دستگاه شوند رخ می دهد، آن هم به‌واسطه وجود شرکت‌های تامین نیروی انسانی که به تعبیری، دست به جیب کارگر می‌کنند و سهمی از دستمزد را برداشت می‌نمایند.

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه نه در جذب، عدالت استخدامی داریم و نه در استمرار خدمت نیرو در دستگاه‌های مشمول این طرح، که این مصوبه در مجلس به تصویب رسید و مصوب شد جذب این نیروها باید براساس انتشار آگهی و آزمون استخدامی باشد و نیروهای هم موجود هم در قالب قرارداد کارمعین ساماندهی شوند و از این بعد فعالیت شرکت‌های واسطه تامین نیروی انسانی ممنوعیت دارد و جرم انگاری شده است.

گودرزی بیان کرد: امروز شاهد بروکراسی پنهان هستیم که حجم عظیمی از نیروها پشت بروکراسی پنهان شده‌اند که نه عدد دقیقی وجود دارد و نه کسی پاسخگو است که با تایید نهایی این مصوبه امیدواریم شاهد افزایش رضایتمندی مردم باشیم.

وی با اشاره به زمان اجرای این مصوبه گفت: هیات رئیسه به شورای نگهبان این طرح را ارجاع می‌دهد و ظرف مهلت قانونی بررسی و در نهایت ابلاغ می‌شود.

انتهای‌پیام/