رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس فردا صبح (چهارشنبه) درباره مسئله افزایش قیمت ارز جلسه تشکیل خواهد داد.

به گزارش سفیرافلاک، عبدالحسین روح‌الامینی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری گفت: آیا مسائل اقتصادی کشور امروز مهم‌تر است یا موافقت‌نامه آب و هوایی پاریس؟ رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسات کلان و در غیاب نمایندگان از کیان و شأن مجلس دفاع می‌کند اما آیا رئیس دولت، معاون اول، رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی در حال انجام چه کاری هستند.

وی افزود: به جای این‌که این افراد به مجلس شورای اسلامی احضار شوند، خودشان باید تقاضا کنند و داوطلب شوند تا برای بهبود روابط بین قوا و پاسخگویی به نمایندگان مجلس در صحن حضور پیدا کنند. آیا درست است که ما در پشت درهای مجلس و در جلسه غیرعلنی مطالبی را مرور کنیم که در جلسات کمیسیون‌ها و صداوسیما تکرار می‌شود. اگر دولت حواسش نیست که به نفع آنان است که برای حضور در مجلس شورای اسلامی پیش‌قدم شوند باید آنها را احضار کنید تا در جلسات مجلس حضور پیدا کنند.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر روح الامینی بیان کرد: طبق آیین‌نامه مجلس شورای اسلامی ما مکلفیم که بدون نوبت گزارش‌های کمیسیون اصل ۹۰ را در دستور قرار دهیم. همانطور که مستحضر هستید گزارش کمیسیون اصل ۹۰ در خصوص موافقت‌نامه آب و هوایی پاریس حتما باید خوانده می‌شد از سویی دیگر موضوع آب و هوا حتما از موضوعات حیاتی کشور است. از ابتدای مهرماه تا به امروز حداقل در دو سوم ایام به خاطر آلودگی هوا مدارس تعطیل شده است پس قطعا موضوع آب و هوا مساله مهمی است همانطور که موضوع ارز نیز مهم است.

رئیس مجلس در ادامه تاکید کرد: در ابتدای صبح امروز نیز مجلس شورای اسلامی یک ساعت پیرامون مساله ارز و مسائل اقتصادی جلسه غیرعلنی داشت و فردا صبح (چهارشنبه) جلسه‌ای درباره گرانی و افزایش قیمت ارز در مجلس تشکیل خواهد شد اما نباید از مسیر اصلی خود خارج شویم.

انتهای‌پیام/

  • منبع خبر : فارس