سریال مسمومیت دانش‌آموزان دبیرستان احمدیه بروجرد ادامه دارد و اینبار ۵۲ نفر به دلیل مسمومیت راهی بیمارستان شدند.

به گزارش سفیرافلاک، عصر روز گذشته اخباری مبنی بر مسمومیت تعدادی از دانش‌آموزان بروجردی در فضای مجازی منتشر شد، در خبرها اعلام شد که تعداد ۱۵ دانش‌آموز دختر مدرسه احمدیه بروجرد دچار گازگرفتگی شده و با این علائم به بیمارستان آیت اله بروجردی(ره) انتقال داده شدند.

پس از چند ساعت اخبار از آمارهای مختلفی حکایت می‌کرد که تعداد دانش‌آموزان بین ۱۵ تا ۲۱ نفر متغیر بود ولی در نهایت از سوی آتش‌نشانی بروجرد اعلام شد که بر اثر نشت گاز منواکسید کربن سالن ورزشی مجاور مدرسه، این گاز وارد برخی از کلاس‌ها شده و سبب مسمومیت دانش‌آموزان شده است ولی همچنان علت حادثه در دست بررسی است.

شب گذشته مدیر کل آموزش و پرورش به همراه فرماندار و تعدادی از مسئولان، از دانش‌آموزان بستری در بیمارستان عیادت کردند و خبر از بهبود وضعیت دانش‌آموزان دادند.

تکرار مسمومیت دانش‌آموزان

اما صبح امروز باز هم ماجرا تکرار شد و خبرهایی از مسمومیت دانش‌آموزان منتشر شد، اگرچه امروز هیچکدام از مسئولان آماری از دانش‌آموزان شده مسموم ندادند اما در نهایت مرکز اورژانس تعداد مسموم‌شدگان را اعلام کرد.

نریمان سبحانی مدیر آموزش و پرورش بروجرد در گفتگو با سفیرافلاک، اظهارداشت: صبح امروز اعلام شده که تعدادی دیگر از دانش‌آموزان دارای علائم گازگرفتگی از جمله سرگیجه و حالت تهوع هستند که بلافاصله به همراه تیم پزشکی و اورژانس در مدرسه حاضر شدیم و مجدد موضوع در دست بررسی قرار گرفت.

وی افزود: مدیر کل آموزش و پروش لرستان به همراه مدیر کل مدیریت بحران استان و فرماندار در مدرسه حاضر شدند و هرآنچه نیاز است در حال انجام است تا علت اصلی حادثه مشخص شود.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد تصریح کرد: آمار دقیقی از تعداد دانش‌آموزانی که امروز دچار این علائم شده و به بیمارستان منتقل شده‌اند مشخص نیست و بعد از بررسی‌ها این آمار اعلام می‌شود.

۶ دانش‌آموز همچنان بستری هستند

مهدی غیبی رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی لرستان نیز در این راستا گفت: روز گذشته ۱۵ نفر از دانشگآموزان مسموم شده توسط اورژانس به بیمارستان آیت اله بروجردی(ره) انتقال داده شدند و شش دانش‌آموز هم با خودروهای شخصی به بیمارستان منتقل شدند که تاکنون ۱۵ نفر از بیمارستان ترخیص شده و شش دانش‌آموز همچنان در بیمارستان بستری هستند.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی لرستان گفت: امروز نیز ۱۱ دانش‌آموز به بیمارستان امام(ره) بروجرد منتقل شدند که دو نفر با رضایت شخصی مرخص شدند و ۴۱ دانش‌آموز هم به بیمارستان آیت اله بروجردی(ره) توسط سه کد آمبولانس به بیمارستان آیت اله بروجردی(ره) انتقال داده شدند.

غیبی مسمومیت با گاز منواکسید کربن را علت این حادثه دانست و گفت: در مجموع امروز ۵۲ نفر از دانش‌آموزان دچار مسمومیت شده که ۴۱ نفر توسط اورژانس و ۱۱ نفر با خودروی شخصی به بیمارستان انتقال داده شدند.

به هر حال طبق گفته مسئولان، علت این حادثه در دست بررسی است و بعد از مشخص شدن موضوع، اعلام می‌شود.

انتهای پیام/