معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه چهارخطه پل سیمره به بابازید ۲تا ۳هزار میلیارد اعتبار نیاز دارد، گفت:چهارخطه خرم‌آباد به کوهدشت سال آینده به اتمام می‌رسد.

به گزارش سفیرافلاک، خیرالله خادمی عصر امروز در جریان بازدید از محور‌های مواصلاتی کوهدشت و رومشکان در جمع خبرنگاران، اظهارداشت: امروز با دعوت نماینده مردم در مجلس و استاندار لرستان بازدیدی از جاده‌ها و پروژه‌های در حال ساخت مربوط به غرب استان لرستان و محدوده کوهدشت و رومشکان با هدف بررسی وضعیت پروژه‌های این مناطق مورد صورت گرفت.

وی افزود: چهار‌خطه خرم‌آباد به کوهدشت به طول ۹۰ کیلومتر در دست اقدام بوده که از این میزان ۱۳ کیلومتر باقی‌مانده است که امیدواریم در سال ۱۴۰۲ به اتمام برسد و مردم در این راستا در رفاه باشند.

معاون وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: مسیر کوهدشت به سه‌راهی زانوگه نیز ۱۳کیلومتر می‌باشد که مقداری اندکی از آن به طول سه تا چهار کیلومتر شروع شده است که امیدواریم پس از اتمام چهارخطه خرم‌آباد به کوهدشت، با تزریق اعتبار مناسب از منابع سال ۱۴۰۲ انجام شود.

وی تصریح کرد: مسیر پل سیمره به بابازید از کریدور‌های ملی به شمار می‌رود که کرمانشاه را از اسلام‌آباد به سه راه‌زانوگه، پلدختر و خوزستان وصل می‌کند که از ۱۶۰ کیلومتر این محور ملی ۶۰کیلومتر آن در استان کرمانشاه و هفت کیلومتر آن در لرستان انجام شده است و مابقی آن نیز باتوجه به ترافیک بالای ماشین‌آلات سنگین و سبک، بایستی از سایر منابع راهکاری پیدا کنیم.

خادمی با اشاره به اینکه چهارخطه پل سیمره به بابازید دو تا سه هزار میلیارد اعتبار نیاز دارد، گفت: در این برنامه سفر، مسیر عتبات عالیات و مسیر کوهدشت به ایلام مورد بررسی قرار گرفت که امیدواریم طرح‌های مطالعاتی آن صورت گیرد و در صورتی که توجیه‌ اقتصادی داشته باشد اجرایی شود زیرا مسیر کربلا در این راستا کوتاه‌تر خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به احداث کنار‌گذر شهر کوهدشت، بیان کرد: به جهت خروج از ترافیک شهر‌ها احداث کنارگذر ضرورت دارد، این طرح برای کوهدشت مطالعات آن به اتمام رسیده است و می‌توان در قالب طرح راه کربلا و یا چهارخطه برای آن برنامه‌ریزی کرد، ولی در حال حاضر اولویت ما اتمام چهارخطه خرم‌آباد به کوهدشت و کوهدشت به سه‌راه زانوگه است.

انتهای‌پیام/