ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه پاسداران با تأسی از امام حسین(ع) از ارزش‌ها دفاع می‌کنند،گفتند: شورای شهر و شهرداری خرم‌آباد برای توسعه مرکز استان تلاش کنند.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه‌های نماز‌جمعه خرم آباد اظهارداشت: روز پاسدار روز ارج نهادن به مقام کسانی است که جان و سلامتی خود فدا می کنند تا امت در امنیت باشند.

وی افزود: امروز هم پاسداران بزرگترین سرمایه خود را که جان است بر کف دست گرفته تا اسلام و میهن را حفظ کنند، سپاه از آغاز تاکنون با قدرت و صلابت در مقابل دشمنان در ایران و خارج از مرزها ایستاده است و در عرصه‌های گوناگون دفاعی، نظامی و فرهنگی و خدمت رسانی حضور فعال داشته است.

وی بیان کرد: حضرت اباالفضل(ع)هم از مقام تسلیم برخوردار بود و هم تصدیق و و هم وفا که وفاداری به این معنا که به همه تعهداتش عمل کرد و وفاداری قهرمان کربلا به گونه‌ای بود که پیمانه وفاداری را پُر کرد، جانبازان هم که در این مسیر حرکت کردند ادامه راه هم باید با همین روحیه وفاداری باشد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به ولادت امام سجاد(ع) افزود: امام سجاد(ع) راهش ادامه راه امام حسین(ع) بود، سخنان طوفانی و دشمن‌شکن در کوفه و شام، گواهی بر حماسه آفرینی آن حضرت است البته در ادامه به خاطر حفظ کیان اسلام و فراهم کردن بستر لازم برای دانشگاهی که امام باقر(ع) و امام صادق(ع) ایفا کردند، در این ۳۰ سال نقش امام سجاد(ع) بی‌نظیر بود.

وی با اشاره به شورای شهر و شهرداری تصریح کرد: برخی از دستگاه‌های دولتی عوارضی را که لازم بوده به شهرداری پرداخت نکردند و این مجموعه اتفاقات و رویدادها سبب شده تا خدمات شهری ما در تراز مرکز یک استان نباشد و اخباری که از درون شورا می‌آید خوشایند نبود و وضع موجود قابل قبول نیست و این وضع محصول شهرداری و شورای شهر در طول این سالهاست.

امام جمعه خرم آباد گفت: این که مرکز استان از سایر مراکز استان‌های همجوار عقب بماند، قابل قبول نیست و شورای شهر و شهرداران بیایند و شهر پیشرفت نداشته باشد نتیجه ناکارامدی است و باید اختلافات درونی را کنار بگذارند و به منافع شخصی توجه نکنند و شهرداری متعهد و دانا را انتخاب کنند.

شاهرخی خاطر نشان کرد: در آغاز پیروزی انقلاب در هشتم اسفند سال ۱۳۵۹ نهاد امور تربیتی به همت شهیدان رجایی و باهنر تاسیس شد و هدف از این نهاد مهم تربیتی این بود که ارزش‌های اسلامی را در میان دانش آموزان ترویج دهد، بقای هر جامعه به مهارت‌ها، علوم و فنون و دانش در بستر ارزش‌های دینی و اسلامی و اخلاقی است که باید ترویج شود.

سپاه پاسداران همیشه یاری‌گر مظلومان بوده است

حجت الاسلام سید علی حسینی ظهر امروز در نمازجمعه این هفته بروجرد با اشاره به سالروز ولادت امام حسین(ع) و روز پاسدار اظهارداشت: امام حسین(ع) نجات بخش بشریت است که پاسداران انقلاب اسلامی ایران با تاسی از امام سوم شیعیان در این مسیر حرکت می‌کنند.

وی افزود: سپاه پاسداران همیشه یاری‌گر مظلومان بوده است و این دشمنان را نگران کرده از همین رو، سپاه خاری در چشم دشمنان است و چندی پیش با تروریستی خواندن سپاه، سعی در پیشبرد اهداف خود را داشتند در حالی که سپاه در خط مقدم مبارزه با تروریست است.

امام جمعه بروجرد با اشاره به روز حمایت از حقوق مصرف کننده، عنوان کرد: رئیس جمهور و دولت تلاش جهادی دارند و لازم است همه مدیران مانند آیت اله رئیسی تلاش کنند تا تورم کاهش یابد و با نظارت و بارزسی، بازار کنترل و رصد شود.

وی تصریح کرد: طی این سالها ملت ایران در عرصه‌های مختلفی از جمله نظامی و علمی پیشرفت داشته و نباید اجازه داد مشکلات اقتصادی، مانع نمایان شدن سایر پیشرفتها شود.

حسینی با اشاره به هشتم اسفند سالروز تاسیس امور تربیتی خاطر نشان کرد: هدف از تاسیس این نهاد، ترویج و گسترش ارزشهای انقلاب و تربیت اسلامی است و لازم است که به مسائل دینی و اخلاقی بیشتر توجه شود.

امام‌جمعه بروجرد ایران را در عرصه نظامی بسیار موفق برشمرد و گفت: امروز ایران در عرصه موشکی بسیار موفق است و اگر دشمن دست از پا خطا کند با خاک یکسان می‌شود.

انتهای‌پیام/