رئیس دانشگاه لرستان گفت: تقویت هرچه بهتر و اثرگذارتر فرهنگ ایثار و شهادت ضروری است و خدمت رسانی به خانواده‌های شهدا افزایش یابد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی دانشگاه لرستان، علی نظری اظهارداشت: تقویت هرچه بهتر و اثرگذارتر فرهنگ ایثار و شهادت و ارتقای خدمات‌دهی به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، در جامعه ضروری است و بزرگداشت یاد و خاطره شهدای سرافراز ایران اسلامی یک رسالت شرعی و اخلاقی برای همگان است.

وی افزود: در همین راستا دانشگاه لرستان آماده است همکاری‌های دوجانبه خود را با اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان گسترش دهد.

در ادامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین هاشمی، مدیرکل بنیاد شهید لرستان گفت: برگزاری نشست‌های مشترک بین مدیران امور شاهد و ایثارگران دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان لرستان بایستی افزایش یابد، طرح شاهد در مدارس شاهد و دانشگاه شاهد برگزار می‌ود و برگزاری اینگونه نشست‌های مشترک، بخشی از این طرح است.

وی بیان کرد: دانشگاه و آموزش و پرورش، دارای ظرفیت‌های متعدد علمی و فرهنگی هستند که باید همگرایی‌ها و هم‌افزایی‌ها برای ترویج هرچه اثرگذارتر فرهنگ ایثار و شهادت در این زمینه، افزایش یابد.

هاشمی با اشاره به طرح پیام‌آوران شاهد خاطرنشان کرد: براساس این طرح، از ظرفیت‌های مختلف اعضای هیئت علمی و دانشگاهیان برای ترویج هرچه بیشتر مفاهیم فرهنگ ایثار و شهادت استفاده شود.

انتهای‌پیام/