استاندار لرستان با اشاره به سفرهای نوروزی گفت: شرایط ایمن و کم‌خطر برای مسافران نوروزی فراهم شود.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان فرهاد زیویار در جلسه شورای راهبردی کاهش تصادفات و کمیسیون ایمنی راه‌های لرستان اظهار داشت: بالابردن سطح ایمنی جاده‌ها و کاهش سوانح و تصادفات در استان و رفاه مسافران با هم‌افزایی و در کنار هم قرار گرفتن امکانات همه دستگاه‌های اجرایی به وجود می‌آید و این موضوع در روزهای پایانی سال با جدیت پیگیری می‌شود.

وی افزود: امید است با توجه به‌قرار گرفتن در آستانه سال جدید با برنامه‌ریزی دقیق و برگزاری جلسات منظم بتوانیم آمار قابل‌توجهی از سوانح و تصادفات را در استان کاهش دهیم.

زیویار با اشاره به استقبال از ارائه ایده‌های نو گفت: طی جلسه آینده کمیته‌هایی در خصوص تعیین تکلیف و شرح وظایف دستگاه‌های اجرایی درزمینهٔ ارائه خدمات سفر به‌منظور میزبانی شایسته از مهمانان نوروزی تشکیل خواهد شد‌.

استاندار لرستان تصریح کرد: یکی از اهداف در ایام نوروز با توجه به افزایش سفرها و ترددها در سطح جاده‌ها کنترل و پیشگیری از سوانح و حوادث است و برای هرکدام از دستگاه‌ها تکالیفی در نظر گرفته‌شده و با توجه به آمار و ارقام موجود در سطح جاده‌های کشور و اینکه به‌طورمعمول در ۳۰ کیلومتری شهرها که از نقاط حادثه‌خیز به شمار می‌روند، پایگاه‌هایی جهت توقف و استراحت مسافران راه‌اندازی خواهد شد.

زیویار عنوان کرد: حضور مستمر و مداوم پلیس راهور در سطح جاده‌ها و کنترل نامحسوس در جهت کاهش سرعت در دستور کار قرار دارد و تلاش می‌شود که در ورودی و خروجی و تمام راه‌های مواصلاتی استان شرایط ایمن و کم‌خطری برای مسافران نوروزی داشته باشیم.

انتهای پیام/