ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه بایستی زمینه شغل و ازدواج برای جوانان فراهم شود،گفتند: مسمومیت دانش آموزان توطئه دشمن است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام بهروز شمسی‌فر در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم‌آباد، اظهار داشت: ۱۳ اسفند سالروز ولادت حضرت علی‌اکبر (ع) و روز جوان است و برای جوان تهذیب و ورزش و تحصیل لازم است و از این فرصت برای این سه موضوع مهم استفاده نمایند.

وی با بیان اینکه بهترین احسان کمک به جوانان است، افزود: بهترین احسان این است که برای جوانان زمینه شغل و ازدواج و مسکن فراهم شود و افرادی که می‌توانند این فرصت را از دست ندهند و با توجه به این‌که ازدواج برای جوانان سخت شده است، مسئولان هم باید قدم‌هایی بردارند که جوان به‌راحتی بتواند ازدواج کند ولی اشتغال و مسکن دغدغه جوان شده است.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد با اشاره به نیمه شعبان عنوان کرد: خیروبرکت خدا از طریق امام زمان (عج) به موجودات نازل می‌شود و اگر حجت خدا نباشد زمین هم آرامشی نخواهد داشت انتظار سعی انسان تلاش کند زمینه را مهیای ظهور نماید و منتظر واقعی مانند کسی است که درراه خدا جنگیده است.

وی تصریح کرد: سعادتی است که پدر و مادر فرزند خود را به‌گونه‌ای تربیت کنند که برای یاری‌رساندن به امام زمان (عج) تلاش نمایند.

شمسی‌فر با اشاره به‌روز سربازان گمنام امام زمان (عج) گفت: سربازان گمنام امام زمان (عج) کسانی هستند که تلاش دارند تا امنیت کشور را حفظ کرده و شبانه‌روز خدمتی خالصانه دارند.

جوانان موتور محرک کشور هستند

حجت‌الاسلام سید علی حسینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بروجرد با اشاره به ولادت حضرت علی‌اکبر (ع) و روز جوان، اظهار داشت: در هر کشوری جوانان موتور محرکه محسوب می‌شوند که باید برای رفع مشکلات جوانان اقدام کرد البته رعایت حرمت بزرگ‌ترها از سوی جوانان نیز لازم و ضروری است.

وی با تأکید بر این‌که مدیران ضعیف باید کنار بروند، افزود: می‌طلبد رئیس‌جمهور وزرا، استانداران و فرمانداران و همچنین مدیران را به کار جهادی دعوت کند و در این عرصه باید مدیران دلسوز وارد میدان شوند و باید از کارشناسان اقتصادی کمک گرفته شود تا مشکلات برطرف گردد.

امام‌جمعه بروجرد با اشاره به موضوع مسمومیت دانش آموزان، عنوان کرد: کاملاً مشخص است که مسمومیت سریالی دانش آموزان کار دشمن و معاندان است، با توجه به این‌که پیروزی انقلاب اسلامی ایران عرصه را برای حضور بانوان و پیشرفت‌های علمی باز کرد لذا دشمن تلاش دارد تا این‌گونه خشم خود را نشان دهد که این موضوع در دست بررسی است.

وی با اشاره به‌روز نیکوکاری تصریح کرد: از ابتدای تأسیس کمیته امداد تاکنون، این نهاد خدمات گسترده‌ای را به نیازمندان ارائه داده است و افرادی که تمکن مالی دارند، کمک نمایند تا این کمک‌ها به دست افراد نیازمند واقعی برسد.

حسینی نیمه شعبان را یکی از اعیاد بزرگ برشمرد و بیان کرد: باید تلاش کرد تا مراسم جشن نیمه شعبان به‌خوبی برگزار شود و افراد شرکت‌کننده با اهل‌بیت (ع) بیشتر آشنا شوند و می‌توانند از این فرصت برای بصیرت افزایی استفاده نمایند.

امام‌جمعه بروجرد فعال بودن کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد را بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: باید برنامه‌ریزی کرد تا جوانان جذب مساجد شوند و از برنامه‌های مختلف آن بهره ببرند که در این راستا امامان جماعت نقش مهمی در بصیرت افزایی دارند.

اهمیت نقش تعلیم و تربیت در جامعه

حجت‌الاسلام محمدرضا سبحانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت اظهار داشت: انسانی که تقوا دارد خداوند قوه تشخیص را برای او قرار می‌دهد و مسیرش را روشن و نورانی می‌سازد.

وی افزود: دنیا مسافرخانه‌ای بیش نیست، انسان نباید گمان کند دنیا همه‌چیز است و تمامی سرمایه‌ها را خرج دنیا کند‌ بلکه آخرتی در جلو راه او قرار دارد.

امام‌جمعه موقت کوهدشت با اشاره به‌روز طبیعت و درختکاری عنوان کرد: درزمینهٔ درختکاری هر شخصی فعالیتی در راستای حفظ طبیعت دارد انجام دهد چراکه باقیات‌صالحاتی عظیم برای او به‌حساب می‌آید.

وی تصریح کرد: زیربنای اصلی همه‌کاره‌ای خوب در جامعه امنیت می‌باشد، وقتی امنیت نباشد نماز جماعت و جمعه و سایر کارها برقرار نمی‌شود، به حمدالله با تلاش شبانه‌روزی حافظان امنیت و سربازان گمنام امام زمان (عج) این امنیت برقرار بوده و نقشه‌های دشمنان همواره نقش بر آب‌شده است.

سبحانی با اشاره به اهمیت نقش تعلیم و تربیت در جامعه، بیان کرد: آموزش‌وپرورش با کوشش و تلاش، نسل خوب، متدین و باتقوایی را برای جامعه تربیت کند.

انتهای‌پیام/