فداکاری احمد گودرزی بسیجی بروجردی برای کمک در حادثه آتش‌سوزی سبب شد تا برای نجات جان دیگران دچار سوختگی شود.

به گزارش سفیرافلاک، عصر روز پنجشنبه مانند خیلی از شهروندان برای خرید به همراه همسرش به بازار میوه می‌رود، ناگهان با صحنه حریق در یک دکه مواجه می‌شود، همینجاست که با روحیه بسیجی برای کمک به شهروندی که گرفتار آتش شده می‌شتابد.

برایش فرقی ندارد، صاحب این دکه کیست، مهم نجات جان مردم است که اگر نبود، این فداکاری و ایثار بسیجی بروجردی در کمک به خاموش کردن حریق، معلوم نبود چند نفر بر اثر انفجار گاز کپسول مایع دچار مصدومیت می‌شدند یا حتی جان خود را از دست می‌دادند.

آری احمد گودرزی بسیجی بروجردی که شغلش در داروسازی اکسیر است، دو روز پیش با دیدن صحنه حریق در یک دکه، بدون تعلل برای کمک می‌شتابد و در این حادثه از ناحیه دست و صورت، چشم دچار سوختگی و آسیب شده است.

این بسیجی بروجردی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: عصر روز پنجشنبه به همراه خانواده بیرون بودیم که در میدان تهنیت، دکه‌ای دچار حریق شده بود و خانم این فرد مغازه‌دار به همراه بچه خردسالش، در بیرون دکه ایستاده بودند و تقاضای کمک می‌کردند.

وی افزود: در این هنگام بدون هیچ درنگ و تعللی، کپسول اطفای حریق در خودرو داشتم که سریعا به دست گرفتم و به سمت دکه رفتم، وقتی وارد دکه شدم دیدم که یک کپسول مایع به دلیل اینکه شلنگ باز شده بود، با فشار گاز را پرتاب می‌کرد که سریعا کپسول را از دکه دور کردم.

گودرزی بیان کرد: با توجه به اینکه شدت موج انفجار کپسول بسیار زیاد بود، اگر این کپسول از محیط دور نمی‌شد قطعا ممکن بود در صورت انفجار چندین نفر از شهروندان دچار مصدومیت شوند.

وی خاطرنشان کرد: در همین هنگام مقداری گاز که در داخل دکه جمع شده بود دچار انفجار شد و از ناحیه صورت، گوش، چشم و دست دچار سوختگی شدم.

بسیجی بروجردی با بیان اینکه ما در مکتب بسیج یاد گرفته‌ایم که فقط برای خودمان نباشیم، گفت: ما بسیجیان هیچگاه نمی‌توانیم کسی را ببینیم که در حال زجر کشیدن است و همیشه و در هر عرصه و صحنه‌ای که انسانی نیاز به کمک داشته است، بسیجی‌وار برای خدمت وارد میدان شده‌ایم.

گودرزی عنوان کرد: بیش از ۳۰ سال است که در مکتب بسیج حضور دارم و نمی‌توانیم نسبت به حوادث اطراف بی‌تفاوت باشیم و همین که توانسته‌ام به یک شهروند کمک بدهم و با جلوگیری از گسترده شدن و انفجار کپسول، جان چند نفر را نجات دهم، بسیار خوشحالم.

این درست همان روحیه بسیجی است که در عرصه سیل و زلزله، حریق و کرونا و هر صحنه‌ای که نیاز باشد با نهایت ایثار و فداکاری برای نجات جان انسان‌ها می‌شتابد.

انتهای‌پیام/