معاون هواشناسی لرستان گفت: یک سامانه بارشی عصر روز دوشنبه 15 اسفند ماه وارد آسمان استان لرستان می‌شود.

زینب اکبری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک در رابطه با آخرین وضعیت آب و هوای لرستان طی ساعات و روزهای آینده اظهارداشت: طی امروز سرعت وزش باد در همه نقاط استان لرستان افزایش پیدا می‌کند و به بازه نسبتا شدید تا شدید لحظه‌ای می‌رسد و همراه با این شرایط احتمال آسیب به سازه‌های سبک شهری و روستایی وجود دارد.

وی افزود: یک سامانه بارشی عصر روز دوشنبه ۱۵ اسفند ماه وارد آسمان استان لرستان می‌شود.

معاون هواشناسی لرستان با بیان اینکه این سامانه بارشی تمام نقاط استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد عنوان کرد: فعالیت این سامانه بارشی تا روز جمعه ۱۹ اسفند ماه در استان ادامه دارد.

وی بیان کرد: سامانه بارشی مذکور ابرناکی، رگبار باران  و رعدوبرق، در نواحی مستعد رگبار تگرگ، در مناطقی از شمال و شرق  رگبار پراکنده برف، در نواحی از جنوب شرق رگبار برف، در ارتفاعات و جاده‌های مواصلاتی مناطق جنوب شرقی احتمال کولاک برف، وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و غبار را در پی دارد.

اکبری گفت: در روزهای مذکور لغزندگی سطح جاده‌ها و اختلال در تردد، آبگرفتگی معابر، ایجاد رواناب، سیلابی شدن مسیل‌ها، تخریب و خسارت به محصولات کشاورزی، آسیب به سازه‌های موقت در اثر وزش باد، مه‌آلودگی گذرگاه‌ها به همراه کاهش میدان دید پیش‌بینی می‌شود.

وی تصریح کرد: به مردم توصیه می‌شود از سفرهای غیر ضروری پرهیز و در سفرهای برون شهری احتیاط کنند، همچنین تجهیزات زمستانی و سوخت کافی همراه داشته باشند.

انتهای پیام/