مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان گفت: ساعتی قبل چند دانش‌آموز دبیرستان دخترانه زینبیه در خرم‌آباد و یک مدرسه پسدانه با علائمی از مسمومیت مواجه شدند.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان، رضا عزتی اظهارداشت: ساعتی قبل چند دانش‌آموز دبیرستان دخترانه زینبیه خرم‌آباد با علائمی از مسمومیت مواجه شدند که گروه پزشکی به این دبیرستان با هماهنگی مدیر مدرسه اعزام شد.

وی افزود: خوشبختانه مشکل خاصی برای دانش‌آموزان این دبیرستان به وجود نیامده است و همه دانش‌آموزان در سلامت کامل هستند، در عین حال یکی از دانش‌آموزان که در پی این اتفاق دچار استرس و علائم بیشتری شده بود به منظور اطمینان از بهبودی کامل به مرکز درمانی منتقل ‌شد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان همچنین به بروز علائم مشابه در بین چند دانش‌‌آموز دبیرستان پسرانه شهید دستغیب خرم‌آباد اشاره کرد و یادآور شد: با هماهنگی مدیر مدرسه و به‌منظور اطمینان یافتن از سلامت کامل دانش‌آموزان دو دستگاه آمبولانس به این دبیرستان اعزام و نهایتا چند دانش‌آموز به مرکز درمانی منتقل شدند.

وی حفظ سلامتی و حفظ آرامش در بین دانش‌آموزان و خانواده آن‌ها را اولویت آموزش‌وپرورش برشمرد و خاطرنشان کرد: خوشبختانه تاکنون مشکل خاصی برای هیچ یک از دانش‌آموزان در این زمینه به وجود نیامده است و مباحث اخیر بیش از آنکه سلامت دانش‌آموزان را به خطر اندازد، جنبه روانی به همراه داشته که در همین راستا گروه‌های متخصص مشاوره به برخی مدارس اعزام شده‌اند.

عزتی در خصوص فعالیت مدارس گفت: به منظور جلوگیری از لطمه خوردن به وضعیت درسی دانش‌آموزان فعالیت مدارس طبق روال در حال انجام است و تا این لحظه تصمیمی برای استفاده از بستر مجازی و تعطیلی مدارس اتخاذ نشده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان عنوان کرد: متاسفانه برخی رسانه‌های مجازی اخبار نادرستی در خصوص مسمومیت در مدارس منتشر می‌کنند که باعث ایجاد استرس در جامعه می‌شود، لذا شهروندان اخبار دقیق را صرفا از مراجع رسمی دریافت نمایند و به شایعات مجازی اهمیت ندهند.

انتهای پیام/