معاون استاندار لرستان به لزوم فعالیت پلیس ساختمانی در لرستان تاکید کرد و گفت: شهرداری‌های استان روی ساخت‌وسازها نظارت جدی داشته باشند.

به گزارش سفیرافلاک، به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، احمدرضا دالوند در دیدار با شهردار خرم‌آباد بر اولویت‌بندی در اجرای برنامه‌های شهری تاکید و اظهارداشت: شهردار باید تکالیف خود را در بحث نظافت و بهداشت، کنترل و هدایت توسعه فضا و مبلمان شهری و همچنین مدیریت زیست محیطی جدی بگیرد.

 وی با اشاره به کمبود منابع مالی شهرداری‌ها افزود: به‌دلیل ناپایداری ساختار درآمدی شهرداری‌ها در لرستان، پروژه‌های عمرانی زمان‌بَر بوده و همچنان به بهره‌برداری نرسیده‌اند از این‌رو باید به دنبال درآمد پایدار بود.

 معاون استاندار لرستان از دیگر مشکلات شهرداری را نخاله‌های ساختمانی و آسیب‌های زیست‌محیطی دانست و گفت: سایت پسماند و نخاله در خرم‌آباد توسط شهرداری مکان‌یابی شود تا شاهد رهاسازی نخاله‌ها در حاشیه شهر نباشیم.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ساماندهی فضای سبز و هرس درختان، عنوان کرد: به منظور توانمندسازی و ارتقای سطح علمی کارکنان شهرداری در فضای سبز برگزاری دوره آموزشی تخصصی امری ضروری است.

دالوند با تاکید بر لزوم صدور پروانه ساختمانی قبل از ساخت وساز توسط شهرداری‌ها، بیان کرد: شهرداری‌ باید برای بالا بردن کیفیت ساختمان‌ها در کنترل و نظارت بر ساخت و ساز نقش جدی‌تری داشته باشد.

 وی خاطرنشان کرد: همچنین پلیس ساختمانی برای جلوگیری از تخلفات ساختمانی و ساخت و سازهای بدون مجوز فعال شود.

انتهای پیام/