رئیس سازمان صمت لرستان گفت: ۶۰ قلم کالای صادراتی در استان به ۲۹ کشور هدف صادر می‌شود که حجم صادرات عمدتا در حوزه پتروشیمی است.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی صمت لرستان، بهمن جعفری اظهارداشت: شرکت پتروشیمی لرستان یکی از ظرفیت‌های خوب استان محسوب می‌شود که به لحاظ اشتغال و ظرفیت صادراتی برنامه داریم صنایع پایین‌دستی پتروشیمی در لرستان شکل گیرد.

وی با بیان اینکه شرکت پتروشیمی لرستان، راه‌اندازی پروژه تری اتیل آلومینیوم را هم در دستور کار قرار دادند، افزود: عمده صادرات این شرکت‌ به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس است و توسعه صادرات محصولات کشاورزی به حوزه صنعت برمی‌‌گردد و با توجه به قراردادی که بین کشورهای ایران و اوراسیا منعقد شده درصدد هستیم این ارتباطات برقرار شود.

جعفری گفت: با اتاق بازرگانی خرم‌آباد رایزنی‌هایی انجام شده تا بتوانیم با کشورهای همسایه و به ویژه روسیه تعاملات بیشتری در راستای صادرات محصولات صنعتی، کشاورزی و صنایع‌دستی داشته باشیم و شرکت کشت و صنعت صبا در سال‌جاری دو قلم کالا(فلفل و گل) به میزان ۲۲۰ تن صادرات به روسیه داشته است.

رئیس سازمان صمت لرستان بیان کرد: بیشترین سهم صادرات استان متعلق به شرکت پتروشیمی، داروسازی اکسیر، فروآلیاژ و کشت و صنعت صبا بوده است که عمده صادرات این شرکت‌ها به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس است و ۶۰ قلم کالای صادراتی در استان به ۲۹ کشور هدف صادر می‌شود که حجم صادرات عمدتا در حوزه پتروشیمی است.

انتهای‌پیام/