دشمنان و افرادی که در ماجرای مسمومیت دانش‌آموزان دخیل هستند چند هدف را دنبال می‌کنند که یکی از این اهداف ایجاد جنگ‌روانی و رسانه‌ای بوده که در ادامه همان جنگ ترکیبی است.

به گزارش سفیرافلاک، ماجرای مسمومیت دانش‌آموزان از ۹ آذرماه در شهر قم آغاز شد، در ابتدا فرضیه‌های زیادی برای دانش‌آموزان دختری که مسموم شده بودند، مطرح شد اما پس از چندی، مسمومیت دانش‌آموزان به مدارس سایر شهرهای کشور رسید.

این در حالیست که طی حدود دو هفته پیش تعداد زیادی از مدارس درگیر این موضوع شده و چندین دانش‌آموز در برخی از مدارس دچار مسمومیت شده و بعد از انتقال به مراکز درمانی، تحت مراقبت قرار گرفتند و حالشان بهبود یافت.

در گزارش‌هایی که از دانش‌آموزان گرفته شد، بسیاری از آنها لحظه مسمومیت را اینگونه توصیف می‌کنند که بویی به مشام آنها رسیده که برخی این بو را بسیار تُند عنوان کرده‌اند که بلافاصله سبب سرگیجه و حالت تهوع در بین دانش‌آموزان شده است.

خوشبختانه تاکنون این میزان مسمومیت‌هایی که رخ داده، حال هیچ یک از دانش‌آموزان وخیم نشده و بسیاری از آنها به دلیل استرس و ترس بالایی که داشته‌اند سبب شده تا وضعیتی داشته باشند که به بیمارستان منتقل شوند.

مسمومیت دانش‌آموزان در ۵ شهر لرستان

از اوایل اسفندماه بود که تعدادی از دانش‌آموزان دختر یک دبیرستان در بروجرد دچار مسمومیت شدند و پس از چند روز تعدادی از مدارس این شهرستان با این مشکل مواجه شده و روز گذشته دانش‌آموزان دو مدرسه در خرم‌آباد نیز دچار مسمومیت شدند که حال آنها مساعد اعلام شد و مورد خاصی از بدحال شدن دانش‌آموزان وجود نداشت.

اما امروز در شهرهای دورود، کوهدشت و پلدختر نیز تعدادی دانش‌آموز با علائم مسمومیت به مراکز درمانی انتقال داده شدند و در مجموع تاکنون پنج شهر استان درگیر ماجرای مسمومیت دانش‌آموزان شده است.

بدون شک این قبیل حرکات و اقدامات همیشه کار معاندان و ضدانقلاب‌هایی است که تلاش می‌کنند تا آرامش روانی جامعه را بهم بریزند، بعد از اینکه در اغتشاشات اخیر، معاندان بازهم روسیاه شدند امروز سعی دارند تا اینگونه عصبانیت خود را نشان دهند.

در این میان رسانه‌های بیگانه، سعی می‌کنند تا مانند همیشه واقعیت‌ها را وارونه نشان دهند و در رسانه‌های خود طی این روزها اخبار مسمومیت را به طور ویژه اعلام می‌کنند، شکی نیست که رسانه‌های غربی برای پیشبرد اهداف خود همیشه متوسل به دروغ شده و اینبار هم با تبلیغات دروغ خصوصا در فضای مجازی سعی دارند تا به نفع خودشان صحبت کنند.

مسببین مسمومیت دانش‌آموزان به اشد مجازات برسند

رهبر انقلاب اسلامی ایران در مراسم درختکاری به موضوع «مسمومیت دانش‌آموزان» نیز اشاره کردند و با تاکید بر اینکه مسئولان و دستگاه‌های اطلاعاتی و انتظامی باید با جدیت آن را دنبال کنند عنوان کردند: این موضوع یک جنایت بزرگ و غیرقابل اغماض است و اگر کسانی در این ماجرا دست داشته باشند، باید عوامل و مسببین آن به اشد مجازات برسند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای این موضوع را جنایت درحقِ معصوم‌ترین عناصر جامعه یعنی کودکان و همچنین موجب ناامنی روانی جامعه و نگرانی خانواده‌ها دانستند و خاطرنشان کردند: همه بدانند اگر کسانی به عنوان عوامل این جنایت شناسایی و محکوم شوند، هیچ عفوی در مورد آنها نخواهد بود زیرا باید به اشد مجازات برسند تا مایه عبرت دیگران شود.

جنگ روانی، هدف دشمن است

مهرداد ویسکرمی نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: با توجه به گزارشاتی که تاکنون از سوی نهادهای امنیتی و وزارت بهداشت ارائه شده، به نظر می‌رسد این حرکات در ادامه همان جنگ ترکیبی است.

وی با بیان اینکه هدف معاندان در این ماجرا، جنگ روانی است، افزود: دشمنان و کسانی که دست به این کار زده‌اند چند هدف را دنبال می‌کنند که یکی از اهداف آنان، اخلال در نظام آموزشی است و می‌خواهند با این کار روند آموزش را تعطیل کنند.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هدف دیگر دشمن این است که وقتی ایران در مسیر پیشرفت قرار دارد و هر روز به پیشرفتی جدید دست می‌یابد، آنها تلاش دارند تا با چنین اقدامات و تحرکاتی، این پیشرفت‌ها دیده نشود چرا که امروز ایران یکی از امن‌ترین و موفق‌ترین کشورهای دنیا محسوب می‌شود.

ویسکرمی بیان کرد: از دیگر اهداف دشمن در این برنامه، این است که به صورت پراکنده و طولانی کردن ماجرا، جنگ رسانه‌ای ایجاد کنند و مسئولان را ناکارآمد نشان دهند در حالی که از همان ابتدای مسمومیت‌ها، تیم‌هایی برای بررسی موضوع مشغول به فعالیت شدند.

دشمن می‌خواهد آرامش ملت ایران را بهم بزند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: اگرچه مسمومیت دانش‌آموزان در تعدادی از مدارس شهرهای مختلف رخ داده ولی خوشبختانه تاکنون خسارت جانی نداشته و لازم است مردم در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک سریعا به نهادهای متولی اطلاع دهند تا رسیدگی شود.

ویسکرمی خاطرنشان کرد: تیپ رفتاری این چنین اقدامات، به منافقین شباهت زیادی دارد که نشان می‌دهد با جنگ رسانه‌ای سنگین، دست منافقین به این موضوع آلوده است.

وی بیان کرد: دشمن می‌خواهد آرامش ملت ایران را بهم بزند ولی قطعا توطئه آنها خنثی می‌شود و با افرادی که امنیت را مختل کنند برخورد می‌شود.

بروز علائم مسمومیت در بین تعدادی از دانش‌آموزان

رضا عزتی مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان اظهارداشت: روز گذشته شاهد بروز علائمی چون ضعف و بی حالی در بین دانش‌آموزان چند مدرسه در برخی شهرستان‌ها بودیم که با توجه به پیگیری مدیران بلافاصله گروه‌های اورژانس به مدارس اعزام شدند.

وی تصریح کرد: در شهرستان‌های پلدختر، دورود و الیگودرز ، در مجموع سه مدرسه با این موضوع مواجه بود که با توجه به استرس و علائم بدحالی در بین برخی دانش‌آموزان، گروه‌های پزشکی در محل حاضر شدند و برخی دانش‌آموزان که نیازمند رسیدگی بیشتر بودند به مرکز درمانی منتقل شدند که در حال حاضر مشکل خاصی برای دانش‌آموزان به‌وجود نیامده و روند ترخیص آنها در حال انجام است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان همچنین از بدحال شدن تعدادی از دانش‌آموزان در سه مدرسه دخترانه در شهرستان‌های خرم‌آباد، بروجرد و کوهدشت خبر داد و افزود: مدیران این مدارس نیز بلافاصله به منظور اطمینان از سلامتی دانش‌آموزان و حفظ آرامش آنها با اورژانس تماس گرفتند و نیروهای امدادگر در مدارس حاضر شدند.

عزتی گفت: خوشبختانه تا‌کنون اکثر دانش‌آموزانی که به مراکز درمانی منتقل شده بودند پس از ساعاتی، ترخیص شده و تعدادی نیز به منظور اطمینان از سلامتی کامل چند ساعت بیشتر در بیمارستان بودند.

انتهای‌پیام/