شهید«ایرج ترکاشوند» در وصیتنامه خود نوشته است: بعد از شهادتم پرچم سه رنگی بر سر خانه‌مان نصب کنید و خواهران دست به صورت نیاورند و هیچ‌گونه ناراحتی برای بنده نکنید. بلکه بسیار خوشحال باشید تا منافقان آن وقت عزا بگیرند.

به گزارش سفیرافلاک، شهید ایرج ترکاشوند اول مهرماه سال ۱۳۴۳ در روستای بن‌عباس معمولان از توابع شهر پلدختر به دنیا آمد. دوران ابتدایی را در روستا گذراند و برای ادامه تحصیل راهی معمولان شد. بعد از آشنایی با امام خمینی، عمیقا به ایشان علاقه‌مند شد. تا دوم دبیرستان درس خواند. سال ۱۳۵۹ با آغاز جنگ تحمیلی تحصیل را رها کرد و پس از ورود به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به مناطق جنگی اعزام شد.

سال ۱۳۶۱ ازدواج کرد. سال بعد، در تاریخ ۲۶ فرودین‌ماه ۱۳۶۲، برادرش محمدحسن در منطقه شرهانی در عملیات والفجر مقدماتی به شهادت رسید. در زمان شهادت برادرش، در کردستان مشغول جنگ با منافقین و ضدانقلاب بود. با شنیدن خبر شهادت برادرش به خانه برگشت و پس از چند روز مجددا راهی جبهه شد.

ایرج ترکاشوند در مدت حضور در جبهه مسئولیت‌هایی مختلفی از جمله فرماندهی توپخانه تیپ ۵۷ حضرت ابوالفضل(ع) را بر عهده داشت. سرانجام در تاریخ هشتم تیرماه ۱۳۶۶ بعد از چندین سال حضور در جبهه حین انجام ماموریت در جاده خرم‌آباد_بانه به شهادت رسید.

متن وصیتنامه وی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن‌الرحیم

انا فتحنا لک فتحا مبینا (قرآن کریم)

ما چه بُکشیم و چه کشته شویم پیروزیم (امام خمینی)

وصیتنامه‌ خودم ایرج ترکاشوند را شروع می‌نمایم. بنده وصیتی ندارم جز این که چند جمله به عنوان یک بسیجی امام و یک سرباز کوچک امام زمان(عج) با شما صحبت نمایم. برادران و خواهران عزیزم من خود با آگاهی کامل و بینشی اسلامی و ایمانی آهنین، راه امام حسین(ع) را انتخاب نمودم و تنها امید و آرزویم این است که خداوند رحمان یک کمکی به بنده بکند و مرا جزء شهدای خودش قرار دهد.

اگر بنده به آرزوی دیرینه‌ خود رسیدم شما افتخار کنید که فرزندی داشتید و به یاری الله و به برکت جمهوری اسلامی توانست مشتاقانه در میان مردان آزاده و در میان انسان‌های عاشق الله شرکت نماید و بر علیه کفر جهانی ستیز کند و با خون خود اسلام را در زمان خویش یاری نماید، شادی کنید و خوشحال باشید که چنین فرزندی داشتید و سعی کنید فرزندان دیگری پرورش دهید که بیشتر از بنده بتوانند به اسلام خدمت کنند و بهتر از بنده عاشق شهادت باشند و بنده امیدوارم که شما انسان‌ها پیرو حقیقت ولایت فقیه و گوش به فرمان امام عزیزمان باشید. اوست که می‌تواند محرومان جهان را از چنگال استکبار جهانی نجات دهد.

دوست دارم که در راه خدا جهاد کنید و ریشه‌ ضدانقلاب‌های داخلی را از بیخ بکنید و این مزدورهای سرسپرده را از سر راه انقلاب اسلامی از بین ببرید و نگذارید به این انقلاب صدمه‌ای برسد. بعد از شهادتم پرچم سه رنگی بر سر خانه‌مان نصب کنید و خواهران دست به صورت نیاورند و هیچ‌گونه ناراحتی برای بنده نکنید. بلکه بسیار خوشحال باشید تا منافقان آن وقت عزا بگیرند.

به امید سلامتی امام عزیزمان و برقراری حکومت عدل‌الهی در سراسر گیتی و نابودی استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای خون‌خوار و مزدوران داخلیش کمونیست‌ها، خان‌ها، منافقان، سرمایه‌دارها و فئودال‌ها.

عاشق الله سرباز کوچک اسلام همیشه در انتظار شهادت

انتهای پیام/